Home / Inne / Paweł Szkopek w składzie Wójcik Racing Team na 24h Le Mans!

Paweł Szkopek w składzie Wójcik Racing Team na 24h Le Mans!

Motocykliści Wójcik Racing Teamu mają za sobą udane testy przed kwietniowym wyścigiem 24h Le Mans, drugą rundą MŚ FIM EWC. Podczas trzydniowych jazd w hiszpańskiej Almerii do stołecznej ekipy dołączył nowy zawodnik, 11-krotny mistrz Polski Paweł Szkopek, który wystartuje we Francji razem ze swoim bratem Markiem, Pawłem Górką i Danielem Bukowskim.

Paweł i Marek, a także Adrian Pasek i szef zespołu Grzegorz Wójcik, którzy wystartują w mistrzostwach Polski, przez trzy dni testowali Yamahy R1 w barwach Wójcik Racing Teamu w hiszpańskiej Almerii.

Do doświadczonej czwórki dołączył nowy reprezentant zespołu w klasie 300, 18-letni Wiktor Ostrowski, który dosiadając Yamahy R3 wystartuje w tym roku zarówno w Pucharze Polski, jak i w europejskich mistrzostwach Alpe Adria.

Legendarny, 24-godzinny wyścig w Le Mans odbędzie się z kolei w dniach 21-22 kwietnia. Wcześniej zawodników Wójcik Racing Teamu czekają jeszcze testy zarówno we Francji, jak i na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To były udane i intensywne testy, które upłynęły pod znakiem przygotowań do Le Mans – mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik. – Skupialiśmy się na dokładnym sprawdzeniu motocykla w specyfikacji FIM EWC i wielu nowych komponentów, w tym systemu szybkiej zmiany kół. W Almerii dołączył do nas także Paweł Szkopek, który startował już w naszych barwach dwa lata temu i który będzie reprezentował Wójcik Racing Team w Le Mans. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i tempo, a także doskonała współpraca z bratem Markiem oraz Pawłem Górką i Danielem Bukowskim, pozwolą nam we Francji pokazać się z bardzo dobrej strony. W Hiszpanii nasi reprezentanci wykręcili trzy najlepsze czasy w stawce 35 zawodników, co nastraja nas bardzo optymistycznie. Jako ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Polski i Europy w klasie 300 witamy także w zespole naszego najmłodszego zawodnika, Wiktora Ostrowskiego, który w Almerii imponował tempem i z pewnością będzie w tym sezonie bardzo szybki. W Hiszpanii testował z nami również wielokrotny mistrz Polski Sebastian Zieliński, który miał okazję sprawdzić nasze R1-ki i także był bardzo pomocny jeśli chodzi o prace nad ich ustawieniami, za co bardzo mu dziękujemy.”

Więcej informacji na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/wojcikfhpracingteam oraz na Instagramie www.instagram.com/wojcikracingteam .

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,699 sek