Home / WMMP / Pesek na prowizorycznym pole position

Pesek na prowizorycznym pole position

Obrońca tytułu mistrza świata TJulian Simon był najszybszy w porannym treningu klasy 125cc na hiszpańskim torze Jarez, wykręcając czas 2:00:496. Zaraz za nim uplasował się Fabrizio Lai, a niespodziewanie trzeci czas należał do Aleix’a Espargaro.
Obrońca tytułu mistrza świata Thomas Luthi dopiero na 22 miejscu – swój słaby czas tłumaczy kontuzją obojczyka.

Na piątym miejscu znajduje się kierowca KTM’a Mika Kallio, który w zeszłym roku był drugi na tym torze.

Trzeba zauważyć też świetną postawę czeskiego zawodnika Lukas’a Peska, który traci do prowadzącego niecałe dwie sekundy i zajmuje ósmą pozycję.

Czeski zawodnik Lukas Pesek zanotował dzisiaj swoją najlepsza dotychczas pozycję, wygrywając pierwsze kwalifikacje.
Wykręcił on czas 1’48:710, zaraz za nim uplasował się Alvaro Bautista, a trzecie miejsce należy do Miki Kallio. Julian Simon, który miał najlepszy czas w porannym treningu, okupuje ósme miejsce, a pierwszą dziesiątkę zamyka zeszłoroczny mistrz – Thomas Luthi.

W taki oto sposób zakończył się pierwszy dzień zmagań klasy 125 na torze w Jarez.

AUTOR: Redakcja