Home / WMMP / Wyniki kwalifikacji klasy 125cc

Wyniki kwalifikacji klasy 125cc

Mattia Pasini zdobył dziś swoje pierwsze pole position wykręcając niesamowity czas 1’46.937 na torze Jarez, tym samym pobijając zeszłoroczny rekord należący do Marco Simoncielli’ego. Kolega z zespołu Pasiniego – Alvaro Bautista – jutrzejszy wyścig zacznie zMattia Pasini zdobył dziś swoje pierwsze pole position wykręcając niesamowity czas 1’46.937 na torze Jarez, tym samym pobijając zeszłoroczny rekord należący do Marco Simoncielli’ego. Kolega z zespołu Pasiniego – Alvaro Bautista – jutrzejszy wyścig zacznie z drugiego pola startowego. Jest to wielki sukces dla team’u Master MVA Aspar, gdyż posiadają oni aż czterech zawodników w pierwszej dziesiątce.

Trzecie miejsce startowe przypada, genialnie jeżdżącemu w Hiszpanii, czeskiemu zawodnikowi Lukasowi Peskowi, a pierwszy rząd zamyka Julian Simon. W drugim rzędzie zobaczymy Hectora Faubel, Mike Kallio, Gabora Talmacsi i świetnie spisującego się Sergiego Gadea.

Zeszłoroczny mistrz tej klasy Thomas Luthi wystartuje z odległej siedemnastej pozycji, a najprawdopodobniej jest to spowodowane przewlekłymi kontuzjami trapiącymi Szwajcara.

Tak oto zakończyły się dzisiejsze kwalifikacje, które wyraźnie sugerują nam, że w jutrzejszym wyścigu klasy 125cc możemy liczyć na ostrą walkę do ostatniego metra.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 2,393 sek