Home / WMMP / Zaskakujące zakończenie- Grand Prix Walencji

Zaskakujące zakończenie- Grand Prix Walencji

Dzisiejszy dzień miał być ukoronowaniem wspaniałego sezonu Alvaro Bautisty. Tysiące Hiszpańskich kibiców wpatrzonych tylko w niego- ich nowego Mistrza. W ich marzeniach to właśnie on stawał dziś na najwyższym stopniu podium, on wysłuchiwał hymnu narodowDzisiejszy dzień miał być ukoronowaniem wspaniałego sezonu Alvaro Bautisty. Tysiące Hiszpańskich kibiców wpatrzonych tylko w niego- ich nowego Mistrza. W ich marzeniach to właśnie on stawał dziś na najwyższym stopniu podium, on wysłuchiwał hymnu narodowego. Stało się jednak inaczej.

Już na początku Bautista miał problemy. Mimo Pole Position po starcie znajdował się dopiero na 9 pozycji. Najlepszy start zanotował Kallio, młodziutki Espargaro, Faubel, Pesek i Simon. Pierwsza trójka od razu zaczęła uciekać reszcie. Jednak goniący zawodnicy nie zamierzali odpuścić i zawzięcie gonili liderów.

Po złym starcie Bautista zamierzał udowodnić swoją klasę. Szybko i sprawnie pokonywał kolejnych rywali i w mgnieniu oka znalazł się na prowadzeniu. Za nim utworzyła się grupa, w której jechali Faubel, Kallio, Gadea i Pesek. Na 6 pozycję spadł Espargaro, który samotnie pokonywał kolejne okrążenia wyścigu.

Prowadząca stawka rozerwała się. Bautista wyraźnie przyspieszył, jednak Faubel nie zamierzał pozwolić Mistrzowi Świata na powtórkę poprzedniego wyścigu i twardo jechał za plecami kolegi z zespołu. Trójka goniąca została 3 sekundy w tyle.

Upór i konsekwencja w jeździe Faubela opłaciła się. Na 10 okrążeń do końca wyprzedził Bautistę. Coraz bliżej była też goniąca trójka, która odrabiała cenne sekundy. I już okrążenie dalej Faubel, Kallio i Pesek zrównali się z Bautista. Faubel odjeżdżał od nich coraz dalej.

Mistrz świata zaczął mieć problemy. Wyprzedził go i Gadea i Kallio. Bautista zażarcie walczył, widać było, że nie zamierza nie stanąć dziś na podium. Niestety, najprawdopodobniej miał problemy z motorem, bowiem jego maszyna była dużo słabsza na szybkich prostych, niż motocykle rywali. Pozostała mu więc walka o 5 miejsce, którą toczył z Peskiem do samego końca wyścigu.

Znakomicie jadący Faubel ze sporą przewagą przybył na linię mety. Zmiana nastąpiła w ostatniej chwili na miejscu 2. Kallio, który cały czas trzymał się za Gadea, jednym sprawnym manewrem wyprzedził Hiszpana. Czwarty dojechał Bautista, który ostatecznie pokonał Peska. Mistrz Świata nie może jednak zaliczyć tego wyścigu do udanych- ostanie Grand Prix bieżących Mistrzostw zakończył na swoim najgorszym w tym sezonie miejscu. Kibice jednak zgotowali mu na mecie wspaniałe przywitanie, dla nich i tak był największym bohaterem.

Wypowiedzi zawodników po wyścigu:

Hector Faubel: ”To był fantastyczny dzień. Sam wyścig nie był jednak łatwy. Na początku miałem drobne problemy, jednak dogoniłem Bautistę, a gdy go wyprzedziłem, wiedziałem, że nikt mi nie zagrozi. Bardzo cieszę się z tej wygranej i że tu w Hiszpanii odniosłem swoje drugie zwycięstwo.”

Mika Kallio: ”Cieszę się z drugiego miejsca, bo w kwalifikacjach nie jeździłem najlepiej, nie byłem pewien motocykla, nie czułem się pewnie. Jednak wyścig zacząłem bardzo dobrze. Nie było łatwo, ale udało mi się na ostatnim okrążeniu jednym manewrem wyprzedzić Gadea”

Sergio Gadea: ”To świetnie być znów na podium. Chyba nie mogłem liczyć na lepsze miejsce. Na ostatnim kółku postawiłem wszystko na jedną kartę, jechałem tak szybko, jak się dało, nie rozglądałem się do tyłu. To jednak nie wystarczyło na obronienie drugiej lokaty.”

Zakończony dziś sezon, obfitował w wiele emocjonujących wyścigów. Jego gwiazdą był oczywiście Alvaro Bautista, na którego na początku sezonu raczej nikt nie stawiał. Był to także sezon dominacji zespołu Master Aspar. Czterej zawodnicy z pierwszej piątki klasyfikacji generalnej są kierowcami właśnie tego teamu. Pojawi się w nim w przyszłym sezonie nowy zawodnik, nasz rodak Andrzej Chmielewski. Miejmy nadzieję, że on również przyszły sezon zakończy na tak dobrej pozycji.

Nowy sezon, nowe twarze, nowi zwycięzcy. W marcu wszystko rozpocznie się od nowa. Przed nami miesiące oczekiwania. Miejmy nadzieję, że czas szybko minie.

Wyniki:

Rozgrzewka

Wyścig

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 1,455 sek