Home / WSBK / Zanetti potwierdzony w Pata. Coraz mniej szans dla Hagi

Zanetti potwierdzony w Pata. Coraz mniej szans dla Hagi

Lorenzo ZanettiZespół Pata Racing potwierdził wcześniejszą informację, że w nowym sezonie wystawi motocykl Ducati dla Lorenzo Zanettiego w World Superbike. Tym samym pewne jest, że w zespole tym nie zobaczymy Noriyukiego Hagi, broniącego barw Pata w roku 2011.

Jeden z czołowych zawodników pucharu Superstock 1000 Lorenzo Zanetti został ogłoszony nowym nabytkiem włoskiej stajni już w grudniu. Potem jednak pojawiło się kilka sprzecznych informacji w kontekście najpierw motocykla, który będzie używany przez zespół Pata, a następnie także zawodnika. Mówiło się, że zespół dalej może korzystać z maszyny Aprilii. Teraz jednak oficjalnie potwierdzono, że tak się nie stanie. Zespół Pata Racing będzie czwartym w stawce, który skorzysta z dwucylindrowca Ducati – po Althea, Effenbert-Liberty i Ducati Roma.

„Celem zespołu Pata na rok 2012 jest inwestowanie w utalentowanych i młodych zawodników rodem z Włoch.” – przyznał Marco Gobbi – właściciel zespołu Pata. „Muszę powiedzieć, że posiadanie w zespole Zanettiego na takiej ikonie wyścigów jak Ducati to duży sukces. Wiedząc, że możemy ścigać się na mistrzowskim motocyklu to dla nas ogromna motowacja. Jeśli chodzi o nasz zespół, wciąż celujemy w odniesienie sukcesu w mistrzostwach. Chcemy odgrywać w nich jedną z głównych ról. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w negocjacje. Bez nich to porozumienie nie byłoby możliwe.”

W zeszłym sezonie Zanetti finiszował na trzecim miejscu w klasyfikacji Superstock 1000 jeżdżąc w zespole BMW Italia. Teraz jest zdeterminowany, by odnosić sukcesy dla Pata Racing. „Jestem naprawdę szczęśliwy: zarówno Pata Racing jak i ja sam mamy ambitne plany na kolejny rok. Ducati to konkurencyjny motocykl, a ja miałem już okazję jazdy na nim. Mam nadzieję, że będę się na nim dobrze czuł od pierwszego testu w Australii. Chciałbym podziękować Remo i Marc Gobbim, właścicielom Pata, oraz Andrei Prando, mojemu menedżerowi zespołowemu, że pokładają we mnie nadzieję.” – powiedział nowy zawodnik zespołu.

Menedżer Pata Andrea Prando dodał: „Mając tak zdeterminowanego młodego zawodnika jak Lorenzo to duży wkład w nasz zespół. Jestem pewien, że posiadając zawodnika takiego kalibru i obecny mistrzoswki motocykl, będziemy mogli zajść wysoko w cyklu World Superbike.”

Potwierdzenie Lorenzo Zanettiego nie pozostawia złudzeń, że ciężko będzie pozostać w World Superbike Noriyukiemu Hadze. Japończyk będzie mieć jeszcze szansę, jeśli zostanie stworzony zespół DFX Corse. Jeśli nie, być może Nitro Nori dołączy do jednego z czołowych zespołów serii British Superbike. W sezonie 2011 Haga na motocyklu Aprilii czterokrotnie stawał na podium i zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,696 sek