Home / WSBK / Adrea Dovizioso zmotywowany po swoim pierwszym zwycięstwie w sezonie

Adrea Dovizioso zmotywowany po swoim pierwszym zwycięstwie w sezonie

W klasie 250cc, Andrea Dovizioso (Humangest Racing Honda RS250RW) po raz pierwszy w sezonie Motocyklowych Mistrzostw Świata w 2006 roku osiągnął swój zamierzony cel i zdobył pierwsze miejsce na podium po wygranej w Katalonii. Włoch teraz dominuje w klasW klasie 250cc, Andrea Dovizioso (Humangest Racing Honda RS250RW) po raz pierwszy w sezonie Motocyklowych Mistrzostw Świata w 2006 roku osiągnął swój zamierzony cel i zdobył pierwsze miejsce na podium po wygranej w Katalonii. Włoch teraz dominuje w klasyfikacji klasy 250cc z przewagą 25 pkt. nad drugim w kolejce Jorge Lorenzo (Aprilia).

Po przejściu na emeryturę argentyńskiej gwiazdy klasy 250cc Sebastiana Porto, Kolumbijczyk Martin Cardenas wskoczył na jego miejsce do teamu Repsol Honda 250 z Würth Honda. Sebastian Porto spędził jeżdżąc na motocyklach 12 lat w klasie 250cc, zdobywając 7 zwycięstw i 19 zakończeń wyścigów na podium w trakcie całej swojej długiej kariery motocyklisty.

Cardenas powiedział „To jest najlepsza szansa jakie kiedykolwiek mnie spotkała w mojej całej karierze, ale jestem jeszcze tym bardzo zaskoczony, że spotkała mnie taka niespodzianka. Teraz już tylko muszę dobrze wykorzystać tę wielką i wspaniałą szansę by zdobyć zaufanie Repsol Hondy, Albero Puiga i całego teamu, którzy pokładają teraz we mnie całą swoją nadzieję. Jedyną rzeczą jaką mogę powiedzieć teraz to będę robić wszystko co w moich siłach, by osiągnąć dobre wyniki w wyścigach i w pełni wykorzystać nadarzającą się okazję na zwycięstwa”.
Andrea Dovizioso: „Nareszcie udało mi się zdobyć moje pierwsze upragnione zwycięstwo w klasie 250cc i naprawdę bardzo się tym cieszę, a szczególnie w jaki sposób udało mi się tego dokonać. Teraz najbliżej jest wyścig w Assen. Osobiście lubię Assen i w tym roku będę bardziej konkurencyjny dla pozostałych zawodników, chcąc zdobyć kolejne pierwsze miejsce na podium, bo jestem bardzo zmotywowany po sukcesie w poprzednią Niedzielę. Zatem do zobaczenia na nowym torze w Holandii”.
Yuki Takahashi (Humangest Racing Honda RS250RW): “Nie jestem zadowolony z wyników w Katalonii, ponieważ rozbiłem się tu dwa razy podczas treningów i zachowanie mojego motocykla nie było za dobre w trakcie pierwszej części wyścigu, jednak w końcowym etapie wyścigu byłem w stanie osiągać czasy okrążeń, takie jak zawodnicy z czołówki wyścigu. Z tych powodów, jestem zmotywowany do wyścigu w Assen, mimo iż w zeszłym roku nie osiągnąłem tam dobrego wyniku”.

Press Release HRC

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
51 zapytań w 0,856 sek