Home / Slider / Alex Lowes pozostaje zawodnikiem Yamahy

Alex Lowes pozostaje zawodnikiem Yamahy

Alex Lowes przedłużył o jeden rok swój kontrakt z Yamahą i dalej będzie bronić barw japońskiego producenta w World Superbike. 26-latek, brat-bliźniak Sama Lowesa z MotoGP, dołączył do Yamahy w 2016 roku, wcześniej przez dwa lata jeżdżąc dla Suzuki.

Lowes ma na koncie dwa miejsca na podium w World Superbike. Obecnie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając jedynie z duetami fabrycznych ekip Kawasaki i Ducati. O dwa miejsca wyprzedza uznawanego za jednego z bardziej utalentowanych zawodników w stawce Michaela van der Marka, który także pozostaje w zespole na 2018 rok.

Brytyjczyk zapunktował w Yamasze, broniąc dla tego producenta zwycięstwa w prestiżowym wyścigu Suzuka 8 Hours. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie wystartował w trzech wyścigach MotoGP dla ekipy Tech 3, gdzie zastępował kontuzjowanego Bradley’a Smitha. Zdobył trzy punkty w wyścigu na Silverstone.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 0,926 sek