Home / WSBK / Alstare Francisa Batty rozmawia z Ducati o powrocie do WSBK

Alstare Francisa Batty rozmawia z Ducati o powrocie do WSBK

Ducati, które w ostatnich dniach zaprzestało współpracy z Althea Racing próbuje znaleźć zespół zdolny do wystawienia motocykla Panigale 1199 dla Carlosa Cheki w przyszłym sezonie. Jak ujawnia jeden z włoskich portali, bolońska marka już niemal nakłoniła do powrotu Alstare – dobrze znane fanom WSBK z niedawnych startów na motocyklach Suzuki.

To, że w zespole miałby pojechać Carlos Checa, nie podlega wątpliwości. Kandydatem na drugiego motocyklistę – o ile w ogóle dojdzie do stworzenia zespołu złożonego z dwójki zawodników – jest Sylvain Guintoli, który początkowo miał dołączyć do Crescent FIXI Suzuki, ale ostatecznie zerwał umowę. Podobno Francuz rozmawia również z Aprilią.

Negocjacje potwierdził sam szef Alstare, Francis Batta. „Wciąż jest wiele do przedyskutowania, ale mam nadzieję, że się porozumiemy. Nie mogę się doczekać powrotu do Superbike, wraz z Ducati. Sylvain to szybki gość, co udowodnił jeżdżąc na Ducati. Perfekcyjnie pasowałby do Carlosa. Ale najpierw musimy znaleźć budżet dla dwójki zawodników.”

Przypomnijmy, że Alstare miało prowadzić program wyścigowy marki MV Agusta w World Supersport, ale włoski producent ostatecznie nie zdecydował się na wystawienie motocykla F3. Zamiast tego, MV Agusta w 2013 roku powróci do British Superbike.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. koniec pewnej ery. Legendarna fabryczna ekipa Suzuki zrywa ostatnie więzi z japońskim producentem.
    Jeśli będzie wystarczająco dużo kasy to z tego coś się urodzi, bo Holender ma wystarczające zasoby i odpowiedni personel by stworzyć zwycięski sprzęt

  2. przecież powiedział że to rozdział który został zamknięty i że dla oddania dla japońskiej marki nie zwiąże się z inną a tu mamy człowieka który jest nie stały a takie człowieka jak Francis Batta to człowiek nie stały i nikły

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
63 zapytań w 1,575 sek