Home / WSBK / Althea Racing i Ducati zrywają współpracę!

Althea Racing i Ducati zrywają współpracę!

W przyszłym sezonie World Superbike nie dojdzie do wspólnych startów zespołu Althea Racing i marki Ducati: mistrzowski team z 2011 roku kończy współpracę z włoskim producentem i choć pozostawi w składzie swojego obiecującego zawodnika – Davide Giugliano, nie wiadomo na razie z jakiej marki motocykla będzie korzystać. Niepewna jest też przyszłość Carlosa Cheki.


Hiszpan – mistrz świata World Superbike z sezonu 2011 związany jest bezpośrednio z Ducati i na pewno wystartuje w przyszłorocznym cyklu na nowym motocyklu Panigale 1199, ale nie wiadomo, jak będzie wyglądać zespół, który będzie go wystawiać. Jak wynika ze słów szefa Althea Racing, Ducati nie było zbytnio zainteresowane zwiększeniem nakładów finansowych na rozwój projektu w WSBK, w którym pojawia się zupełnie nowa maszyna – Panigale 1199.

Stojący na czele Althea Racing Genesio Bevilacqua przyznał, że powodem rozstania z Ducati są pieniądze: „Zaskoczyło nas, że taka marka jak Ducati, niedawno przejęta przez Audi, nie ma interesu w zainwestowaniu w swój nowy projekt. Projekt, który miał powtórzyć sukcesy z przeszłości i zaowocować zyskami w bezpośredniej sprzedaży produktów. Tak jak stało się to w 2012 roku – my byliśmy gotowi zainwestować wszystkie nasze środki i potwierdzić sponsorów dla nowego projektu związanego z Panigale. Tego samego oczekiwaliśmy od Ducati.” Przypomnijmy, że współpraca tego teamu i Ducati trwała od sezonu 2010. Jeszcze w 2009 zespół Althea Racing korzystał z motocykli Honda.

Swoje oświadczenie wydało także samo Ducati – wypowiedział się Ernesto Marinelli: „Wiele razy zmienialiśmy strukturę i kształt zespołu i zawsze przychodziły dobre wyniki. Checa jest zawodnikiem, związanym kontraktem z Ducati. On i Panigale to filary naszego projektu w World Superbike. Jeśli chodzi o Davide – przykro nam , że nie możemy kontynuować współpracy, bo to jeden ze wschodzących talentów. Chcieliśmy razem pracować, ale jest on związany kontraktem z Bevilacquą na sezon 2013.”

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Ciekawe gdzie Carlos będzie jeździł w przyszłym sezonie. W zespole FIXI Crescent Suzuki obok Leona Camier będzie śmigał Jules Cluzel.

  2. No Carlos ma kontrakt z Ducati przecież a nie z Althea.

  3. Carlos tak czy inaczej na Panigale będzie śmigał. Pewnie fabryka wystawi coś na styl własnego zespołu z jakimś tytularnym sponsorem pewnie :)

  4. Jak wyglądają prawa telewizyjne na Superbike na przyszły sezon? Znowu Eurosport będzie się włączał ledwo co na wyścig i nie pokazywał podiów?

  5. marudzicie na eurosport a jak stracili motogp to szczaliscie zenie bedziecie ogladac, tylko po necie szukaliscie transmisji. Teraz jak maja wsbk to bredzicie ze znowu cos, czegos nie pokazą.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 0,765 sek