Home / WSBK / Aprilia składa prostest przeciwko BMW!

Aprilia składa prostest przeciwko BMW!

Zespół Aprilii po pierwszym wyścigu World Superbike złożył protest przeciwko stajni BMW, która zdaniem Włochów – złamała regulamin. Chodzi o podejrzenie, że mechanicy bawarskiej stajni zbyt długo pozostawali przy maszynie Marco Melandriego przed startem. Pierwszy wyścig na Silverstone był dużą loterią – kluczem do sukcesu mógł stać się trafny wybór ogumienia.


Regulamin mówi, że mechanicy muszą zakończyć pracę przy motocyklach na polach startowych najpóźniej na trzy minuty przed zadeklarowanym początkiem okrążenia rozgrzewkowego. Zespół Aprilii w proteście wskazał, że członkowie stajni BMW byli obecni przy maszynie Marco Melandriego dłużej. Protest Aprilii nie byłby dużym zaskoczeniem gdyby nie to, że włoski zespół także nie postępował zgodnie z regulaminem: w motocyklu Maxa Biaggiego na mniej niż trzy minuty przed startem okrążenia rozgrzewkowego… brakowało opony! Mimo, że potwierdził ten fakt Paolo Ciabatti, stojący na czele marki Infront, zarządzającej cyklem WSBK, żaden z zespołów nie zdecydował się na złożenie protestu przeciwko Aprilii.

Sędziowie nie rozpatrzyli jeszcze protestu. Gra idzie o różnicę w klasyfikacji generalnej na dwóch czołowych miejscach. Po kolejnej słabej rundzie i wywrotce w pierwszym wyścigu Max Biaggi ma tylko 10,5 pkt. przewagi nad Marco Melandrim z BMW. Jeśli prostest zostałby uznany, Melandri mógłby stracić punkty za pierwszy wyścig.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 0

  1. Tonący brzytwy się chwyta…

  2. Bardzo slusznie ,ze zlozyli protest , bo ……. bez tego „boski” Biaggi przegra hahahahaha
    Jakie to „wloskie” hihihi, widziec wine wszystkich , tylko nie swoja

  3. świnie i tyle!

  4. Co dalej z tym protestem? Jest jakaś decyzja?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
111 zapytań w 0,792 sek