Home / WSBK / Bautista – jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Bautista – jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Mistrz Świata klasy 125 cc Alvaro Bautista obecnie przechodzi pierwsze testy na ćwierćlitrowej Aprilii, na której będzie jeździł w przyszłym sezonie. Hiszpan znalazł chwilkę czasu by odpowiedzieć na kilka pytań na temat jego wizji przyszłości i tego co zosMistrz Świata klasy 125 cc Alvaro Bautista obecnie przechodzi pierwsze testy na ćwierćlitrowej Aprilii, na której będzie jeździł w przyszłym sezonie. Hiszpan znalazł chwilkę czasu by odpowiedzieć na kilka pytań na temat jego wizji przyszłości i tego co zostawił za sobą.

Po ekscytującym sezonie 2006 roku, jak zareagowałeś o radykalnej zmianie i braku jakiegokolwiek odpoczynku w związku z przejściem do klasy 250 cc?
Jestem osobą, który czuje się bardzo komfortowo na torze, podróżując i spędzając czas z własnym teamem, jednak potrzebuję trochę wolnego czasu by być ze swoją rodziną. W tym momencie jest wszystko w porządku i w każdej chwili mogę rozpocząć pełne testy na sezon 2007 roku. Codziennie kontynuuję swój dzienny zakres treningów i mam czas dla sponsorów.

Czego nauczyłeś się w 2006 roku?
Kiedy rozpoczynaliśmy jazdy przedsezonowe, moim głównym celem przede wszystkim czerpanie radości z jazdy na moim motocyklu, ponieważ zadowolenie i dobre samopoczucie jest podstawą do osiągania coraz lepszych wyników. Znalazłem team, który spełniał moje oczekiwania i rezultaty przychodziły same. Nauczyłem się bycia profesjonalistą, czyli na torze jestem skupiony na wyścigu i nie biorę pod wgląd innych kierowców, mając na uwadze tylko koncentrację.

Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z sezonu 2006 roku?
Jest ich bardzo wiele, ale mogę przyznać, że chyba tytuł wygrany w Australii, ale także wygrana w Jerez oraz wyścigi w Turcji i Katalonii. Jest ich jeszcze tak wiele…

Ludzie mówią, że jesteś typowany na faworyta na tytuł w klasie 250 cc. Co Ty myślisz na ten temat?
Mam bardzo dużo pracy przewidzianej do zrealizowania w klasie 250 cc. Będę musiał spędzić ogromną część czasu na motocyklu by zebrać jak najwięcej informacji i by móc rozwiązywać różnego rodzaju problemy. Będę w końcu współpracował z teamem, który ma bardzo dużo doświadczenia. Z czasem zobaczymy co z tego wyniknie, mam nadzieje, że bardzo wiele korzyści.

Jakie były Twoje pierwsze wrażenia o motocyklu klasy 250 cc?
Na pewno jest o wiele więcej pozytywnych wrażeń niż o motocyklu z klasy 125 cc i jest na pewno dużo mocniejszy. Oczywiście jego waga też o wiele większa, ale daję sobie z tym radę. Muszę się sporo nauczyć, bo miałem na początku z nim wiele problemów, ale to kwestia czasu. Jeżdżę na nim na razie dużo wolniej by się z nim zapoznać, pokonywanie zakrętów jest inne i sama jego praca. Ale postanowiłem, że dam sobie z nim radę i pokażę się z jak najlepszej strony w najbliższym sezonie.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,745 sek