Home / Slider / Bautista: Ducati V4 zbyt niedojrzałe do wygrywania

Bautista: Ducati V4 zbyt niedojrzałe do wygrywania

Alvaro Bautista uważa, że początek roku dla Ducati w World Superbike może nie być perfekcyjny – włoska ekipa będzie mieć nowy motocykl Panigale V4. Dla Hiszpana to debiut w tej klasie wyścigowej.

Na testach w Portimao Bautista uzyskał trzeci wynik, ale tracił ponad sekundę do dominującego tam aktualnego mistrza świata, Jonathana Rea na Kawasaki. Chaz Davies, drugi zawodnik Ducati, miał trochę problemów zdrowotnych i musiał zadowolić się dopiero 11. miejscem w stawce 14 zawodników. Kolejne testy odbędą się na Phillip Island, przed pierwszą rundą nowego sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Motocykl ma bardzo duży potencjał, ale na razie jest zbyt „niedojrzały”. Musimy sprawdzić, jak dobrze jest zaadaptowany do toru Phillip Island. Nie wiem co powiedzieć na temat szansy na wygranie w tak wczesnym wyścigu jak w Australii.” – powiedział Alvaro Bautista. „Cieszy mnie, że mistrzostwa rozpoczynają się właśnie tam, ponieważ lepiej zaczynać na torze, który się zna, a nie na takim, którego się nie widziało, jak na przykład w Portimao, gdzie były ostatnie testy.”

„Dodatkowo, mam dobre wyniki z Phillip Island, w zeszłym roku poszło mi naprawdę świetnie na fabrycznym Ducati w MotoGP. Przynajmniej ten fakt przemawia na moją korzyść.” – dodał Hiszpan.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jeśli na Aragonii Davies nie wygra któregoś z trzech wyścigów to wtedy naprawdę zacznę się martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
38 zapytań w 1,160 sek