Home / WSBK / Biaggi wciąż bez kontraktu

Biaggi wciąż bez kontraktu

Nowokoronowany mistrz świata World Superbike na sezon 2012 wciąż nie podjął decyzji, czy w przyszłym roku będzie bronić tytułu czy też pożegna się z wyścigami. Max Biaggi nie ma na razie podpisanej umowy z zespołem Aprilii.

Choć jeszcze niedawno wydawało się, że nowa umowa jest tylko kwestią czasu, teraz Włoch przyznaje, że potrzebuje kilku dni, by rozważyć swoją przyszłość. Niewykluczone, że Biaggi i Aprilia nie doszli na razie do porozumienia co do wynagrodzenia za kolejny sezon spędzony w WSBK.

„Kolejny rok to kolejny rok, ale to co jest ważne w tej chwili, to przemyślenie tego, co udało nam się dokonać, i świętowanie wraz z zespołem i naszymi ludźmi. Bez nich nie mogłoby to stać się faktem. Myślę że zdecyduję w przyszłym tygodniu – bo na razie potrzebuję pięciu – sześciu dni spędzonych w domu z rodziną. Tak więc teraz nie podjąłem decyzji co do roku 2013.” – przyznał Max Biaggi.

Wahania Maxa Biaggiego komplikują nieco sytuację na rynku zawodników. Jeśli Włoch zdecydowałby się zakończyć karierę, miejsce obok Eugene’a Laverty byłoby do wzięcia. Aprilia miała już kontaktować się z Sylvainem Guintolim, który wygrał w tym sezonie trzy wyścigi, ale Francuz jest w fazie dyskusji z innym zespołem – Crescent Suzuki, gdzie miałby startować u boku Leona Camiera.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. You still haven’t renewed your contract, so are you still considering retirement?

    „If I’m already putting on a helmet again, just a few days after winning the championship, it’s pretty clear what I want to do. We still have some issues to work out, not about money, but about other details. I’ll speak to Gigi Dall’Igna over the next few hours.”

    Will the Aprilia RSV4 be competitive again in 2013?

    „I’ll ride with the bit between my teeth, and if we make some improvements here and there, we can compete for the title.”

    http://www.gpone.com/index.php/en/201210178574/SBK-Biaggi-attenzione-alla-Ducati.html

  2. No właśnie, przecież nie testowałby gdyby nie zamiar jazdy w przyszłym roku. Jednak wszystko zdarzyć się może, co nie oznacza, że wielce prawdopodobnym jest fakt, że kontrakt zostanie podpisany :)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 2,354 sek