Home / WSBK / Brytyjczycy przed wielką szansą – trzy tytuły w jeden weekend?

Brytyjczycy przed wielką szansą – trzy tytuły w jeden weekend?

W sobotę i w niedzielę brytyjski sport motocyklowy może wzbogacić się o trzy kolejne tytuły mistrza świata. Dwa z nich są bardzo prawdopodobne, trzeci – może stać się faktem przy sprzyjających okolicznościach. Areną zmagań będzie tor wyścigowy Magny-Cours we Francji, a także żużlowa MotoArena w Toruniu.

Zdecydowanie najbliżej sukcesu jest Sam Lowes w kategorii World Supersport. Zawodnik Yamahy mógł sobie zapewnić mistrzostwo już w poprzedniej rundzie w Stambule, ale po fenomenalnej walce powstrzymał go Kenan Sofuoglu. Lowesowi zabrakło jednego punktu, który musi zdobyć w jednej z dwóch pozostałych do końca sezonu rund WSS, przy założeniu, że turecki rywal wygra oba wyścigi. Co akurat nie byłoby niespotykanym wyczynem.

W World Superbike sytuacja Toma Sykesa nie wygląda aż tak komfortowo. Brytyjczyk ma co prawda aż 23 punkty przewagi nad pochodzącym z Irlandii Północnej Eugenem Lavertym i 24 nad Sylvainem Guintolim, ale do rozdania pozostało aż 100 punktów. Sykes musi więc liczyć na potknięcia swoich rywali. Tytuł zdobędzie już we Francji, jeśli jego przewaga nad Lavertym, Guintolim, a także nad Marco Melandrim, wzrośnie do więcej niż 50 oczek.

Trzecim mistrzem świata, pochodzącym z Wielkiej Brytanii, który zawalczy w ten weekend o mistrzostwo, jest Tai Woffinden – czołowy w tym roku zawodnik żużlowego cyklu Speedway Grand Prix, którym nie zajmujemy się na co dzień. Przed dzisiejszą ostatnią rundą sezonu w Toruniu ma 16 punktów przewagi nad wiceliderem, którym jest Jarosław Hampel. Szanse Polaka na wyprzedzenie Woffindena są iluzoryczne – do zdobycia pozostało maksymalnie 21 punktów, przy założeniu, że trzeba wygrać wszystkie 7 biegów, co nie udało się w tym roku jeszcze żadnemu żużlowcowi.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,948 sek