Home / WSBK / Checa testował Panigale. Kontrakt już blisko (+wideo)

Checa testował Panigale. Kontrakt już blisko (+wideo)

Prawdopodobnie w weekend na torze Magny-Cours zostanie ogłoszona informacja, że zarówno Carlos Checa jak i Davide Giugliano pozostaną w zespole Althea Racing i będą ścigać się na nowej maszynie Ducati 1199 Panigale. Włoski producent otrzymał „czystą kartkę” i nie będzie ukarany dodatkowym balastem na starcie sezonu 2013 tak, jak to było w minionym roku.

Carlos Checa i Davide Giugliano mieli okazję jeździć na motocyklu Panigale na włoskim torze Misano. Nowa maszyna już na pewno pojawi się także w rękach mniejszych zespołów niefabrycznych – za zadanie ma zastąpić odchodzący do lamusa model 1098R, który był bezkonkurencyjny w roku 2011, gdy El Toro zdobył na nim mistrzostwo świata. Po sezonie, aby wyrównać szanse z innymi producentami, korzystającymi z tradycyjnych silników 1000ccm, Ducati o pojemności 1200ccm zostało dociążone dodatkowym, sześciokilogramowym balastem, przez co jego możliwości drastycznie się pogorszyły. Mimo to, Carlos Checa znakomicie rozpoczął sezon 2012, wygrywając trzykrotnie. Dwa triumfy dorzucił także Sylvain Guintoli, broniący barw najpierw Effenbert Liberty, a potem PATA Racing.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zLI92nmf8bQ[/youtube]

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
41 zapytań w 0,665 sek