Home / WSBK / Czerwone Diabły testują na Vallelundze

Czerwone Diabły testują na Vallelundze

Niccolo CanepaNowy zespół w stawce World Superbike – Red Devils Roma Ducati (jeszcze do niedawna pod krótszą nazwą Ducati Roma) odbył dwudniowe testy na włoskim torze Vallelunga. Jedyny zawodnik stajni Niccolo Canepa uznał testy za udane.

Włoch powraca do World Superbike po kilku latach przerwy: poprzednio miał okazję pojechać w barwach fabrycznego zespołu Ducati Xerox w dwóch wyścigach w Brnie w 2008 roku. W międzyczasie jego kariera była pasmem wzlotów i upadków – jeszcze w 2010 roku jeździł w MotoGP na motocyklu Ducati w zespole Pramac, skąd trafił do pucharu FIM Superstock 1000 na sezon 2011. Teraz udało mu się powrócić do cyklu mistrzostw świata z zespołem Ducati Roma, który na początku stycznia został przemianowany na Red Devils – by uczcić w ten sposób inny znany zespół WSBK.

Canepa wykręcił czas pojedynczego okrążenia na poziomie 1min 36.5sek, co jest wynikiem słabszym od nieco ponad pół sekundy od rekordowego czasu, uzyskanego przez Troya Baylissa. „Mieliśmy dwa bardzo dobre dni testowe. To dla nas bardzo dobry początek sezonu 2012. Przejechaliśmy ponad 90 okrążeń i przetestowaliśmy wiele rzeczy. W niedzielne popołudnie wykonałem kilka szybkich okrążeń i moje czasy od razu spadły. Na najbardziej miękkich oponach uzyskałem wynik 1min 36.5 sek. Jestem tym usatysfakcjonowany nie tylko z powodu mojej formy, ale również dlatego, że wiem iż możemy pójść z poprawkami jeszcze dalej. Wiem, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ponieważ nie czuję, by motocykl był już całkowicie „mój”. Ale mamy jeszcze kilka dni testów w Australii, by to poprawić.”

„W Australii będę również mógł sprawdzić się na tle rywali. Na razie jestem optymistycznie nastawiony. To będą trudne mistrzostwa, ale napędza mnie sytuacja, gdy muszę dawać z siebie wszystko.” – zakończył Niccolo Canepa.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,830 sek