Home / Slider / Czwarty dublet Toma Sykesa na Donington Park!

Czwarty dublet Toma Sykesa na Donington Park!

Tom Sykes

Trwa niesamowita passa Toma Sykesa w domowej rundzie World Superbike na torze Donington Park. Brytyjczyk wygrał już ósmy wyścig z rzędu, tym razem wytrzymując duży napór ze strony Jonathana Rea. Lider mistrzostw świata na 3 okrążenia przed metą wyszedł na prowadzenie, ale popełnił błąd i wyjechał zbyt szeroko, przez co Sykes wrócił na pierwsze miejsce i zdobył czwarty dublet.

Jonathan Rea w ten sposób już sześć wyścigów czeka na swoje kolejne zwycięstwo – ostatnio wygrywał w Assen. Podium uzupełnił Chaz Davies, który nie ukończył pierwszego wyścigu. Do końca próbował gonić go Lorenzo Savadori.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Piąte miejsce przed Nickym Haydenem obronił Leon Camier na jedynej w stawce MV Aguście. Paweł Szkopek nie zdobył punktów, kończąc wyścig na 19. pozycji.

W generalce wciąż liderem jest Rea, natomiast na drugą pozycję po zdobyciu w Wielkiej Brytanii aż 50 punktów jest już Tom Sykes. Davies spadł na trzecią pozycję.

Wyniki 2. wyścigu WSBK na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii:
1. Tom Sykes GBR Kawasaki Racing ZX-10R 23 okr.