Home / WSBK / Czy Camier powróci na rundę w Assen?

Czy Camier powróci na rundę w Assen?

Kierowca zespołu Crescent FIXI Suzuki – Leon Camier, przechodzi proces rehabilitacji, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnej rundy mistrzostw Word Superbike, która odbędzie się podczas nadchodzącego weekendu na holenderskim torze w Assen.

Przypomnijmy, że #2 podczas piątkowych treningów na torze Motorland Aragon uległ wypadkowi, na skutek którego doznał kontuzji kolana. Rana jaka powstała na nodze Brytyjczyka wymagała interwencji chirurgicznej, którą przeprowadzono w szpitalu w Alcaniz.

Jeszcze tego samego dnia, 27-latek z Ashford opuścił szpital mając założony opatrunek usztywniający i dołączył do zespołu na resztę weekendu. Natomiast jego stan zdrowia uniemożliwił mu wzięcie czynnego udziału w dalszej części drugiej rundy sezonu.

Po powrocie do domu od razu rozpoczął proces rehabilitacji, aby odzyskać – najwięcej jak to możliwe, ruchliwości w kontuzjowanym kolanie. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej zespołu, Camier może już chodzić bez szyny usztywniającej (chociaż używa protektora aby chronić kontuzjowane kolano) a jego ruchliwość oceniana jest już na ok. 40%.

Rana goi się jednak bardzo dobrze i nie ma już zagrożenia powstaniem infekcji, która mogłaby opóźnić jego powrót do pełni zdrowia. Decyzja o występie podczas zbliżającej się rundy w Assen, zostanie podjęta wraz z zespołem oraz lekarzem prowadzącym rehabilitację zawodnika.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
79 zapytań w 0,773 sek