Home / WSBK / Davies chce wrócić na Laguna Seca

Davies chce wrócić na Laguna Seca

Zawodnicy World Superbike nie mają jeszcze przerwy wakacyjnej. Już za dwa tygodnie czeka ich wyprawa do Stanów Zjednoczonych, na wielbiony przez fanów wyścigów tor Laguna Seca, ze słynnym „korkociągiem”. Kontuzjowany Chaz Davies oglądał zwycięstwo Marco Melandriego w Misano z garażu, opuścił więc już szpital.

Przypomnijmy, że zawodnik Ducati upadł na kilka zakrętów przed metą, prowadząc w sobotnim wyścigu na Misano. Jadący z tyłu Jonathan Rea najechał na niego, samemu również się przewracając. Davies od razu trafił w ręce lekarzy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Walijczyk ma uraz kręgosłupa na odcinku lędźwiowym oraz kciuka, ale nie są to kontuzje, których leczenie ciągnęłoby się tygodniami. Chaz Davies planuje zatem powrócić do ścigania już za dwa tygodnie, właśnie w USA. Na ile te plany okażą się możliwe do zrealizowania, dowiemy się w najbliższych dniach. Davies ma przejść bowiem kolejne badania.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jak tak dokładnie się przyjrzeć powtórce to Davies dostał obydwoma kołami Kawasaki w plecy, a konkretnie w tego „garba” i to chyba mogło jakoś wpłynąć na siłę uderzenia. I tak lepiej że to nie było w szyję bo mogło się źle skończyć.

    Jeśli faktycznie wróci na Lagunę to czapki z głów.

  2. Niech Chaz wraca jak najszybciej jak najzdrowszy!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
64 zapytań w 1,136 sek