Home / Slider / Davies kontuzjowany. Może opuścić Portimão

Davies kontuzjowany. Może opuścić Portimão

Nie wiadomo, czy Chaz Davies wystartuje w zbliżającej się rundzie World Superbike w Portugalii. Walijczyk podczas treningów w Aragonii złamał obojczyk. Jeździł na mniejszym motocyklu i w czwartek zaliczył upadek, łamiąc prawy obojczyk.

Najpierw zawodnik fabrycznej ekipy Ducati trafił do szpitala w Alcaniz, a potem już do „słynnego” szpitala Dexeus w Barcelonie, gdzie zwykle leczą się zawodnicy motocyklowi z mistrzostw świata. Na razie nie przewiduje się potrzeby przeprowadzenia operacji, ale runda w Portimão odbędzie się już w dniach 14-16 września. Dla Daviesa to już druga taka sama kontuzja, w odstępie jednego miesiąca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W World Superbike obserwujemy ostatnio plagę kontuzji brytyjskich zawodników. Leon Camier musiał opuścić Suzuka 8 Hours właśnie przez obojczyk. Kontuzję kolana miał również Tom Sykes z Kawasaki.

Za Daviesa może wystartować Michele Pirro, który świetnie zna Panigale, ponieważ startuje nim z sukcesami w mistrzostwach Włoch. Davies przedłużył ostatnio umowę z Ducati do końća 2020 roku. Za rok pojedzie z Alvaro Bautistą, który zastąpi Marco Melandriego.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. W sumie to i tak Jonathan Rea odjechał całej stawce, więc Davies zbyt wiele nie straci. Ale o 2. miejsce jeszcze można powalczyć.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 1,049 sek