Home / WSBK / Dzika karta na Phillip Island

Dzika karta na Phillip Island

David Johnson, jeżdżący na co dzień w brytyjskiej serii National Superstock 1000, otrzymał dziką kartę na pierwszą rundę sezonu World Superbike na australijskim torze Phillip Island. Pojedzie motocyklem BMW S1000RR.

Motocykl dla Australijczyka wystawi także lokalny zespół Rossair AEP, który rozpoczął już intensywny program testowy. „Jestem bardzo zadowolony, że moje plany wyścigowe na sezon 2012 obejmą rozpoczęcie roku na konkurencyjnym motocyklu i na torze, na którym wiem że mogę się dobrze spisać. Niedawno powróciłem do mojego rodzinnego miasta – Adelajdy by uciec przed angielską zimą i trenować przed sezonem 2012, ale nigdy nie przypuszczałbym, że będę miał możliwość wystartowania w pierszej rundzie World Superbike.” – powiedział 28-latek.

Johnson w Wielkiej Brytanii również będzie startować na motocyklu BMW S1000RR, w zespole Carbontek – 4 Anjels, ponownie w kategorii National Superstock 1000.

„Pomimo, że mój nowy motocykl WSBK jest o wiele bardziej zaawansowaną maszyną, wiem że będzie pasować do mojego stylu jazdy i że będę czuł się na nim komfortowo. Kilka lat ścigałem się w serii British Superbike, ale nigdy na konkurencyjnym motocyklu, ale mimo to byłem w stanie zdobywać miejsca w czołowej dziesiątce. Tak więc możliwość jazdy na świetnie przygotowanym motocyklu będzie wspaniała. Już nie mogę się doczekać. Zebraliśmy świetny zespół ludzi, z dużą wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem nie jest wyłącznie podbicie frekwencji. Wiem jak trudne są mistrzostwa World Superbike, ale chcemy wywalczyć punkty.” – zakończył David Johnson, który ma również na koncie przejechane wyścigi TT na Wyspie Man.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,762 sek