Home / WSBK / Efektowne pożegnanie Daniela Pedrosy – GP Walencji 250cc

Efektowne pożegnanie Daniela Pedrosy – GP Walencji 250cc

Walka w klasie 250cc ku radości widzów toczyła się między Hiszpanami.

Początek był emocjonujący- wyścig najlepiej rozpoczął Barbera. Za nim uplasowali się Pedrosa, de Angelis i Lorenzo, który szybko wyprzedził rywali i prowadził stawkę wraz zeWalka w klasie 250cc ku radości widzów toczyła się między Hiszpanami.

Początek był emocjonujący- wyścig najlepiej rozpoczął Barbera. Za nim uplasowali się Pedrosa, de Angelis i Lorenzo, który szybko wyprzedził rywali i prowadził stawkę wraz ze swoim kolegą z zespołu. Młodzi Hiszpanie górowali w wyścigu.

Na początkowych okrążeniach miało miejsce kilka przetasowań- błąd popełnił Barbera, został wyprzedzony przez Daniela i Alexa, jednak później zawodnik z San Marino popełnił błąd i stracił kilka pozycji. W tym czasie na 3 pozycję awansował Casey Stoner.

Rywalom odjechali Lorenzo i Pedrosa. Zawodnik zespołu Fortuna Honda walecznie bronił 1 miejsca, jednak na 14 okrążeń do końca wyścigu Pedrosa awansował na pozycję lidera, której nie oddał już do samego końca.

Daniel bardzo daleko odjechał rywalom- zaprezentował kibicom pokaz bardzo efektownej i doskonalej jazdy. Przy okazji ustanowił tez nowy rekord toru.

Stawka zawodników była bardzo rozciągnięta. Różnice między zawodnikami były ogromne. Druga część wyścigu przebiegła bez większych emocji i niespodzianek.

Po wyścigu zawodnicy powiedzieli:
Daniel Pedrosa : „Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa. To ważne dla mnie, całego zespołu i kibiców. Wyścig był szybszy niż rok temu. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy byli ze mną przez cały ten sezon.”

Jorge Lorenzo dość dziwnie podsumował GP Walencji: „Nie było szans na zwycięstwo. Gdzieś w głowie miałem zakodowane, że nie mogę wygrać”

Casey Stoner : „Początki GP Walencji były dobre. Później niestety miałem upadek, potłukłem się- zepsułem tym cały weekend. Nie mogłem jechać bardzo szybko. Dziękuję jednak całemu zespołowi, który świetnie przygotował mój motocykl.”

Klasa 250cc w tym sezonie nie dostarczyła nam wielkich emocji. Jednak jak wiemy- koniec sezonu to wiele zmian. Zapewne w tej kategorii pojawi się wiele nowych twarzy. Odejdą też świetni zawodnicy. Kto dostarczy nam największych emocji w sezonie 2006? Niestety, na odpowiedź przyjdzie nam zaczekać aż do marca.

Wyniki:

Rozgrzewka

Wyścig

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,681 sek