Home / WSBK / Effenbert Liberty Ducati odpuszcza zakończenie sezonu na Magny-Cours

Effenbert Liberty Ducati odpuszcza zakończenie sezonu na Magny-Cours

Zespół Effenbert Liberty Ducati po zawirowaniach ze swoimi zawodnikami postanowił teraz przedwcześnie zakończyć sezon i nie pojawiać się na torze Magny-Cours, gdzie rozegra się batalia o miano najlepszego zawodnika cyklu World Superbike.

Czeska stajnia w tym roku wielokrotnie była źródłem szokujących informacji – najpierw grożąc organizatorom WSBK wycofaniem się po kontrowersyjnej deszczowej rundzie na Monzy, a potem „rotując” składem, rozstając się ze swoimi największymi gwiazdami, walczącymi na czele stawki: Sylvainem Guintolim i Jakubem Smrzem. Po drodze jeszcze czeski zespół opuścił jedną rundę w Moskwie.

W ostatniej rundzie w barwach stajni Liberty Ducati pojechali już tylko Brett McCormick i Lorenzo Lanzi. Kanadyjczyk był jednym z największych zaskoczeń tej rundy, mimo że na początku sezonu odniósł bardzo poważną kontuzję kręgosłupa.

Zespół Effenbert Liberty Ducati wcześniej ogłaszał, że zamierza wystartować w przyszłym sezonie, jednak do tego czasu ma przejść przez proces reorganizacji, w który wliczana ma być także zmiana dostawcy motocykla – mówi się, że może to być Aprilia lub BMW.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,685 sek