Home / Slider / Eksperymenty Ducati w Misano

Eksperymenty Ducati w Misano

Oglądaliście treningi przed weekendową rundą World Superbike na torze w Misano Adriatico? Zapewne niewielu z Was tak zrobiło, a warto było, bo Ducati znów pokazało jeden ze swoich zwariowanych pomysłów. Chaz Davies, który tak niefortunnie zakończył weekend we Włoszech, jeździł swoim Panigale, mając zupełnie zamknięte tylne koło…

Jak wyglądało tylne koło Ducati zawodnika z numerem #7 możecie zobaczyć na zdjęciach. Taki dysk zainstalowany w kole jest znany już od lat ’80, nie jest więc żadną nowością. Nie jest jednak stosowany w wyścigach. Jakie korzyści ma takie rozwiązanie?

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przede wszystkim jest to poprawa przepływu powietrza wokół koła. Nie tworzą się zawirowania w obrębie tylnej części motocykla. Co jednak zrobić z chłodzeniem hamulców? Przypomnijmy, że kiedyś Ducati testowało taki profil koła również w motocyklu MotoGP. Wtedy z zamkniętym kołem jeździł Michele Pirro na Desmosedici GP16.

chaz

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Ducati, bikesportnews.com, Smartarse88/Instagram

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju – w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ciężko było o transmisje wyścigu, a co dopiero treningi ogladac? ;-)

  2. No właśnie… Pirro już jeździł i co? Z transmisją nie było kłopotów, a treningów „u nas” chyba w ogóle nie ma :/

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
33 zapytań w 0,750 sek