Home / WSBK / Francis Batta „zabierze zabawki” do British Superbike?

Francis Batta „zabierze zabawki” do British Superbike?

Niewykluczone, że wskutek zawieszenia negocjacji z Aprilią Francis Batta – szef zespołu Alstare – zrezygnuje z wystawienia zespołu w World Superbike i przeniesie się do brytyjskiej serii BSB, gdzie mógłby kontynuować współpracę z dotychczasowym zawodnikiem, Ayrtonem Badovinim.

Alstare zakończyło roczną współpracę z Ducati – fabryczny zespół będzie w przyszłym roku prowadzić Feel Racing. Jeszcze do niedawna wydawało się, że Batta znajdzie wspólny język z włodarzami Aprilii – ci chcieli umieścić w Alstare Eugene’a Laverty’ego, dla którego zabrakło miejsca w pierwszym zespole. Ale Północnoirlandczyk wybrał ofertę konkurencji i związał się z Suzuki, mając na horyzoncie szansę występów w MotoGP.

Batta spotkał się z szefostwem Aprilii przy okazji targów EICMA, ale nie podjęto żadnych wiążących decyzji. Gdyby nie udało się znaleźć chętnego do współpracy producenta, zespół Alstare mógłby spędzić sezon 2014 wyłącznie w serii British Superbike.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
29 zapytań w 1,535 sek