Home / WSBK / Guintoli już wraca na innym Ducati

Guintoli już wraca na innym Ducati

Zaledwie tydzień po rozstaniu z zespołem Effenbert Liberty Ducati Sylvain Guintoli znalazł nowego pracodawcę. W najbliższej rundzie World Superbike wystartuje na takiej samej jak wcześniej maszynie, ale wystawianej przez stajnię PATA Racing.


Francuz w atmosferze wzajemnych oskarżeń rozstał się z czeską stajnią w przededmniu rundy w Brnie – zespół obwiniał go o słabą postawę (mimo jednego zwycięstwa na koncie), a Guintoli z kolei głośno mówił o braku profesjonalizmu wewnątrz Liberty Ducati. Teraz jednak 30-latek dostanie szansę pojedynczego występu w barwach włoskiego PATA Racing. Nie wiadomo na razie tylko, czy zespół wystawi drugie Ducati 1198 dla Francuza, czy też zastąpi on jedynego dotychczas zawodnika – Lorenzo Zanettiego.

O starcie w barwach PATA Racing poinformował sam Sylvain Guintoli poprzez swój kanał w serwisie Twitter. Zamieścił na nim także zdjęcie tylnej części swojego nowego projektu kasku z żartobliwym dopiskiem: „widok z perspektywy żółtych motocykli na Silverstone”. Mimo opuszczenia jednej rundy, Francuz utrzymał ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej i jest jednocześnie drugim (po Carlose Chece) w tabeli motocyklistą Ducati. Najlepszym w tym roku wynikiem PATA Racing była ósma pozycja Zanettiego na włoskiej Imoli.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,696 sek