Home / Slider / Hayden i Bradl wreszcie mają nowe motocykle Hondy

Hayden i Bradl wreszcie mają nowe motocykle Hondy

Honda CBR1000RR SP2

Zespół Ten Kate Racing otrzymał wreszcie nowe motocykle Honda CBR1000RR SP2, którymi Nicky Hayden i Stefan Bradl mają walczyć w World Superbike. Holenderska ekipa zrezygnowała nawet z występów w World Supersport, w całości poświęcając się rywalizacji o mistrzostwo świata w WSBK.

Zespół miał nadzieję, że nowe motocykle dotrą przed świętami Bożego Narodzenia, ale z niewiadomych powodów w Holandii pojawiły się pod koniec tego tygodnia. Zespół nie będzie miał więc zbyt wiele czasu, by popracować nad danymi. Pierwsze testy w Hiszpanii mają odbyć się już za dwa tygodnie.

Maszyny, jakie otrzymał zespół, to drogowe CBR1000RR SP2. Zespół Ten Kate czeka teraz wiele pracy, by przekształcić je w motocykle klasy WSBK. CBR1000RR SP2 jest topową wersją motocykla, która zadebiutowała na rynku w 2016 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamę

„Miałem nadzieję, że będziemy mieć motocykl przed świętami, by dać zespołowi szanse na zapoznanie się z danymi i z problemami, które możemy napotkać. Nie było to jednak możliwe. Jest, jak jest.” – powiedział nieco rozczarowany Nicky Hayden.

„Zespół Ten Kate wykonuje dobrą pracę. Widzieliśmy to w postaci poprawek, jakie zrobiono w motocyklu w 2016 roku. Całkowicie w nich wierzę, że to samo zrobią z nowym motocyklem. Dostaliśmy go późno i teraz musimy zamienić go w motocykl wyścigowy. Nie dostajemy takich z Japonii – Ten Kate musi zrobić to na własną rękę.” – dodał.

Źródło: motorcyclenews.com

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Zdjęcie profilowe polerst

    Super, trzymam mocno kciuki za Stefana i Nicky’ego, naprawdę fajny duet, zobaczymy jak sobie poradzą. Wraz z Jonathanem, będę im kibicował. Nicky na pewno pojedzie lepiej niż w zeszłym roku, a Stefan to jest taka niespodzianka dla mnie. Zupełnie nie wiem, czego po nim oczekiwać. Albo rozczarowanie, albo zabłyszczy.

  2. Zdjęcie profilowe ja

    Dziwne że Honda coś bardziej się nie stara jeśli chodzi o WSBK

  3. Zdjęcie profilowe Repsol84

    Tak naprawde liczy sie motogp nie wsbk. Ale fakt byloby milo gdyby przodowali tu i tam.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
42 zapytań w 0,943 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!