Home / Slider / Imola zostaje w kalendarzu do 2020 roku

Imola zostaje w kalendarzu do 2020 roku

Organizatorzy World Superbike ogłosili, że wyścigi tej serii dalej będą odbywać się na włoskim torze Imola, do przynajmniej 2020 roku włącznie. To jedna z najbardziej obleganych i popularnych rund WSBK wśród widzów.

Najchętniej ludzie oglądają wyścigi World Superbike na torze w Tajlandii – w Buriram, na torze Chang zasiadło w zeszłym roku 80 tys. fanów. Na Imoli było tylko nieznacznie gorzej – liczba widzów to 75 tys.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tor Imola gości zawodników World Superbike od 2001 roku, z tylko dwuletnią przerwą w sezonach 2007 i 2008. Najbliższa runda WSBK odbędzie się właśnie tam i będzie to w dniach 11-13 maja. Przewagę w klasyfikacji, wynoszącą 30 punktów, wyrobił już sobie Jonathan Rea.

Fot. arubaracing.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jest jakiś ranking oglądalności SBK? Jestem bardzo ciekaw tych danych, które wyścigi wypadają najlepiej, a które najgorzej. Jeśli w Tajlandii mieliśmy taką frekwencję, to czy w Sepang było jakoś znacznie gorzej, że wylecieli z kalendarza?

  2. Dorna kastruje Kawe jak moze a Rea i tak robi swoje. Dojdzie do tego, ze zacznie sie w WSBK 600-setka scigac, zeby inni mieli szanse. Zieloni gora!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
109 zapytań w 0,949 sek