Home / WSBK / Jonathan Rea: Biaggi wykonał na mnie ‚Simoncelliego’

Jonathan Rea: Biaggi wykonał na mnie ‚Simoncelliego’

Obecny mistrz World Superbike, Max Biaggi, poradził Jonathanowi Rea by ten przyznał się do popełnienia błędu podczas pierwszego wyścigu na torze Miller Motorsports Park. Obaj ci zawodnicy na pierwszym okrążeniu zderzyli się i wypadli z toru. Starcie nie zostało zarejestrowane przez telewizję.

Rea na swoim kanale na portalu Twitter dał jasno do zrozumienia, co myśli o całym zdarzeniu. "Wyglądało to obiecująco, dopóki nie wykonano na mnie "Simoncelliego"." – powiedział Irlandczyk, odnosząc się do ostatniego incydentu z MotoGP w wyścigu na Le Mans. Rea w podobnym tonie wypowiadał się na potrzeby informacji prasowej zespołu Castrol Honda, w której opisał zdarzenie z Maxem Biaggi. "Zostałem ofiarą zastraszającej próby wyprzedzania, która potoczyła się źle i obaj upadliśmy."

Max Biaggi
po tych komentarzach przyznał, że jedyne co mógł zrobić w tej sytuacji to odpowiedzieć na zarzuty ze strony Irlandczyka. "Musiałem chyba przeoczyć incydent z pierwszego wyścigu, bo dla mnie to oczywiste, jak doszło do upadku. Ale potem czytając tu i tam wygląda na to, że Rea myśli iż ma rację i to ja spowodowałem wypadek. To szalone!" – napisał rzymianin na swojej witrynie internetowej.


"Jednak czuję, że mogę mieć dla niego właściwą sugestię. Mam nadzieję, że weźmie ją do siebie: "czasem zdanie sobie sprawy ze swoich błędów sprawia, że jesteś silniejszy, również w oczach twoich kolegów." Max Biaggi w drugim wyścigu dojechał do mety na trzecim miejscu, natomiast Jonathan Rea na jedenastym. Przypomnijmy, że w tym roku zdarzyły się już kontrowersyjne sytuacje dotyczące jazdy zawodnika Aprilli, zwłaszcza podczas rundy WSBK na Donington Park, gdzie doszło do słownego starcia Maxa i Marco Melandriego.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,932 sek