Home / Slider / Jonathan Rea: Porażka z Sykesem źródłem dodatkowej motywacji

Jonathan Rea: Porażka z Sykesem źródłem dodatkowej motywacji

Jonathan Rea

Po dwóch pierwszych rundach sezonu World Superbike zdecydowanie najlepszym zawodnikiem jest Jonathan Rea, który wygrał trzy wyścigi, a w czwartym zajął drugie miejsce. Północnoirlandczyk po drugim wyścigu w Tajlandii najpierw z kwaśną miną nieco krytykował Toma Sykesa za zajeżdżanie toru jazdy, ale potem zmienił ton i doceniał ambitną postawę partnera zespołowego.

Zawodnicy Kawasaki zdominowali oba wyścigi i odnieśli dwa podwójne zwycięstwa, praktycznie nie dopuszczając do głosu innych motocyklistów. Dla Sykesa zwycięstwo było o tyle cenniejsze, że może dać mu pozytywnego kopa przez kolejną rundą. Także i Rea mówi, że jedna porażka tylko bardziej go zmotywuje.

„Zrobiliśmy małe poprawki w motocyklu i od dziesiątego okrążenia mogłem czułem, że mogę jechać z o wiele lepszym tempem niż Tom. Naprawdę chciałem wygrać i próbowałem zaatakować dwa czy trzy razy, ale zwycięstwo przeciwko Tomowi – kiedy jest silny i broni się bardzo dobrze – jest naprawdę trudno osiągalne.” – powiedział na mecie obecny mistrz i lider WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Wielkie uznanie dla niego, wykonał dziś kawał dobrej pracy i pokonał nas z pełnym gazem. Dobrze dla Kawasaki, że mamy dublet, ale wolałbym być tym gościem, który dojechał z przodu. Wygrałem wyścig wczorajszy, ale dziś dałem z siebie wszystko i zostałem pokonany. Jestem pewien, że świetnie się oglądało to widowisko.” – dodał Północnoirlandczyk.

Rea, Sykes

Rea ma po dwóch rundach już 95 punktów (na 100 możliwych). Na drugą pozycję wskoczył Sykes, mający jednak 29 oczek mniej. Tyle samo punktów ma Michael van der Mark, ale zajmuje trzecie miejsce, ponieważ nie wygrał ani razu.

„Zwiększyliśmy nasze prowadzenie w tabeli z rundy na Phillip Island i to był dobry dzień, ale miałem po prostu ochotę na zwycięstwo. Ale porażka naprawdę dobrze podziała na moją motywację.” – zakończył zwycięzca sobotniego wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Dobre i drugie miejsce Johnny, 95 punktów na 100 to tak jak w zeszłym roku :)

  2. Kawasaki sie rozkrecilo na dobre w WSBK zreszta jak i w WSS moze i to lepiej niz pakowac kase w motogp ale gdy fabryka potrzebuje kosztow to i na ksiezycu moga sie scigac.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
78 zapytań w 1,285 sek