Home / WSBK / Jonathan Rea w trakcie testów odbierał order z rąk Księcia Williama

Jonathan Rea w trakcie testów odbierał order z rąk Księcia Williama

Po zapewnieniu sobie trzeciego tytułu mistrza świata World Superbike i kolejnej dominacji w tej kategorii, Jonathan Rea podczas posezonowych testów w Jerez de la Frontera wziął sobie dzień wolnego – poleciał do Wielkiej Brytnii, by z rąk Księcia Williama odebrać odznaczenie Member of the British Empire (MBE) – Order Imperium Brytyjskiego.

Jako, że order dzieli się na pięć klas, Północnoirlandczyk ma teraz prawo używać po swoim nazwisku skrótu MBE, oznaczającego klasę orderu. Order jest przyznawany za działanie we wszystkich dziedzinach życia publicznego, otrzymało go również wielu Polaków.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ceremonia wręczenia orderów odbyła się w Pałacu Buckingham. „To był wielki zaszczyt, już kiedy dowiedziałem się, że jestem rozważany w tej kategorii. Jak większość innych ludzi, nie mogę być pewnym, co to będzie oznaczało w moim życiu i jakie będzie mieć znaczenie, ale jeśli spojrzy się na nazwiska osób, które zostały uhonorowane orderem MBE, to wszyscy są ludźmi, który dokonali w swoim życiu czegoś wyjątkowego.”

Poza Jonathanem Rea, odznaczenia odebrało jeszcze 80 innych osób. W przeszłości podobnym orderem uhonorowanych zostało wiele innych osób ze świata sportów motorowych – Carl Fogarty, Lewis Hamilton czy Joey Dunlop.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,818 sek