Home / WSBK / Kalendarz WSBK wreszcie potwierdzony! Turcja zamiast Brna

Kalendarz WSBK wreszcie potwierdzony! Turcja zamiast Brna

Nie sprawdziły się obawy, że z kalendarza WSBK zniknie runda na torze Silverstone. Ostatecznie wyścigi w Wielkiej Brytanii odbędą się zgodnie z planem we wszystkich kategoriach, z tym że podobnie jak w MotoGP, zespoły będą korzystać nie z nowoczesnego kompleksu Wing, a starych boksów i miejsca startu pomiędzy Woodcote i Copse (a nie jak w F1 między Club i Abbey).

Nie zmniejszy się ilość wyścigów w sezonie 2013. Termin 23. czerwca pozostawał nieobsadzony (do tej pory w tym terminie rozgrywana była runda w Brnie). Włodarze czeskiego obiektu nie opłacili wpisowego gwarantującego możliwość organizacji rundy, więc teraz  została ona definitywnie skreślona. Zdecydowano się na interesujący ruch – do kalendarza zamiast Brna na termin 15 września (między Nurburgringiem a Laguna Seca) włączono wyścigi World Superbike i World Supersport w Turcji.

Runda na Istanbul Park z pewnością przyciągnie wielu lokalnych kibiców, którzy otrzymają możliwość zobaczenia w akcji swojego trzykrotnego mistrza World Supersport Kenana Sofuoglu, który w tym roku prawdopodobnie również zawalczy o koronę. Pod znakiem zapytania stoją tylko wyścigi Superstock 600 i 1000 – zespołom nie kalkuluje się daleka wyprawa do Turcji, ale sponsorzy mają zagwarantowane w umowach dziesięć rund. Brak rundy STK 600 i 1000 w Stambule sprawiłaby, że kontrakty prawdopodobnie byłoby trzeba renegocjować.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,927 sek