Home / WSBK / Kawasaki potwierdza swoją dobrą dyspozycję

Kawasaki potwierdza swoją dobrą dyspozycję

Początek tegorocznego sezonu nie należy do zbyt intensywnych dla zawodników World Superbike Championship. Ponad miesięczna przerwa pomiędzy pierwszą a drugą rundą, ma jednak i swoje dobre strony – choć bardziej dla zawodników i ich ekip, niż kibiców. Podczas gdy jedni zawodnicy mogą doleczyć swoje kontuzje (Chaz Davies czy John Hopkins), inni mogą testować swoje maszyny na torze Motorland Aragon.

Na hiszpańskim obiekcie stawiło się kilka zespołów, które postanowiły wykorzystać tę długą przerwę. Najszybszym zawodnikiem zarówno podczas niedzielnej jak i poniedziałkowej sesji był Tom Sykes, który czasem 1’57.2sek poprawił rekord okrążenia ustanowiony przez Carlosa Checa w 2011 roku. Również i jego zespołowy kolega Joan Lascorz zaprezentował wspaniałą dyspozycję notując trzeci i drugi czas. Taka postawa zawodników Kawasaki Racing Team, świadczy o nieprzypadkowym trzecim miejscu wywalczonym podczas australijskiej rundy i upewnia zespół, że prace idą w dobrym kierunku. Kolejnym zespołem, który zdecydował się na te prywatne testy był zespół BMW Motorrad Motorsport.

Zespół przywiózł do przetestowania silnik, wahacz oraz nową elektronikę do swoich S 1000RR. Marco Melandri, który podczas pierwszej rundy tego sezonu wywalczył drugie miejsce (najlepsze w historii startów BMW), wyraził swoje zadowolenie z testów, choć nadmienił, że wciąż mają wiele do zrobienia. Lepsze czasy okrążeń zanotował jego team partner Leon Haslam, choć ten, wciąż jeździ z niedoleczoną kontuzją jakiej nabawił się podczas ostatnich przedsezonowych testów. Podobnie jak ekipa BMW tak i zespół Aprilia Racing postanowił przetestować nowe podzespoły. W przypadku tej ekipy, szczególny nacisk położono na nowy silnik w specyfikacji evo, który prawdopodobnie zadebiutuje podczas wyścigu na torze Monza.

Tak więc, jeśli wziąć pod uwagę nieoficjalne czasy, które uzyskali zawodnicy podczas tych dwudniowych testów, walka o czołowe lokaty może być bardzo pasjonująca. Najbliższą okazją do sprawdzenia swojej dyspozycji, zawodnicy będą mieli podczas drugiej rundy, która odbędzie się na torze Imola w dniach od 30 marca do 1 kwietnia.

Wyniki niedzielnej sesji:

 1. Tom Sykes GBR Kawasaki Racing 1’58.4
 2. Joan Lascorz ESP Kawasaki Racing 1’58.9
 3. Leon Haslam GBR BMW Motorrad1’59.2
 4. Marco Melandri ITA BMW Motorrad 1’59.3
 5. Max Biaggi ITA Aprilia Racing 1’59.5
 6. Eugene Laverty IRL Aprilia Racing 2’00.4
 7. Leandro Mercado ARG Pedercini Kawasaki 2’02.5

 

Wyniki poniedziałkowej sesji:

 1. Tom Sykes GBR Kawasaki Racing 1’57.2
 2. Leon Haslam GBR BMW Motorrad1’58.2
 3. Joan Lascorz ESP Kawasaki Racing 1’58.2
 4. Max Biaggi ITA Aprilia Racing 1’58.8
 5. Marco Melandri ITA BMW Motorrad 1’59.1
 6. Eugene Laverty IRL Aprilia Racing 1’59.5
 7. Leandro Mercado ARG Pedercini Kawasaki 2’00.9

AUTOR: migal

Komentarze: 0

 1. Ceasar of Rome

  sypią się czasy

 2. Chodzi o wyświetlanie?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
50 zapytań w 0,719 sek