Home / WSBK / Kontuzja kręgosłupa i kciuka u Chaza Daviesa

Kontuzja kręgosłupa i kciuka u Chaza Daviesa

Wiadomo już, z jakimi obrażeniami zakończył wyścig we Włoszech Chaz Davies. Reprezentant Ducati zaliczył upadek na ostatnim okrążeniu sobotniego wyścigu na torze Misano. Na przewracającego się Daviesa wpadł goniący go i walczący o zwycięstwo Jonathan Rea.

Północnoirlandczyk praktycznie przejechał po ciele rywala i choć obaj natychmiast podnieśli się i chcieli kontynuować jazdę, to Davies nie był w stanie wsiąść na motocykl. Szybko zajęły się nim służby medyczne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Chaz Davies trafił do szpitala w Rimini. Po popołudniowych badaniach lekarze potwierdzili, że u Walijczyka doszło do pęknięcia trzeciego kręgu lędźwiowego oraz urazu kciuka. Zawodnik Ducati opuści oczywiście niedzielny wyścig na torze w Misano Adriatico.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
106 zapytań w 0,814 sek