Home / WSBK / KTM – start w roku 2006 w dwóch kategoriach

KTM – start w roku 2006 w dwóch kategoriach

Austriacki producent motocykli, firma KTM poinformowała, iż w przyszłym sezonie 2006 wystąpi w dwóch kategoriach, zarówno w klasie motocykli 125ccm jak i 250 ccm i w każdej z nich wystawi zespół z dwoma zawodnikami.

W klasie 125 ccm Austriacki producent motocykli, firma KTM poinformowała, iż w przyszłym sezonie 2006 wystąpi w dwóch kategoriach, zarówno w klasie motocykli 125ccm jak i 250 ccm i w każdej z nich wystawi zespół z dwoma zawodnikami.

W klasie 125 ccm pozostaną dotychczasowi zawodnicy — Finn Mika Kallio i Hiszpan Julian Simon, główni konkurenci nowego mistrza świata 2005 — Szwajcara Thomasa Lüthiego.
Węgier, Gabor Talmasci, który swojemu koledze z zespołu – Finowi Kallio „podprowadził” pięć punktów podczas wyścigu w Katarze i to na ostatniej prostej „start-meta” , opuścił KTM-a i w przyszłym roku wystartuje w barwach zespołu Scot na motocyklu Honda.

Na maszynach KTM w klasie 250 ccm wystąpią natomiast Japończyk Hiroshi Aoyama i sklasyfikowany w sezonie 2005 w kategorii 125 ccm na 10 miejscu – Manuel Poggiali
( San Marino).
Już w ciągu najbliższych tygodni będzie mu dane zasiąść na nowym pomarańczowym motocyklu, pozostając nadal pod opieką Haralda Bartola, z którym w roku 2001 udało mu się zdobyć tytuł mistrzowski na motocyklu Gilera.

„Dotychczas nie miałem jeszcze możliwości jeżdzenia na nowym motocyklu. Ale mam go testować już na początku grudnia na torze Almeria w Hiszpani,“ — wyjaśnia Poggiali.
„Naturalnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby rozmawiać na temat tego projektu z KTM. Jednakże znam większość członków tego zespołu, ponieważ wcześniej już z nimi współpracowałem. Tym samym już dzięki temu czuję się o wiele pewniej.
Współpracowałem już również z Hiroshi Aoyama i ufam, iż wykonamy dobrą pracę związaną z dalszym rozwojem tej właśnie maszyny. Jest to dla nas najważniejsze i właśnie na tym zadaniu musimy się skoncentrować. Konieczny jest jak najlepszy rozwój tego motocykla, aby stał on się konkurencyjny w relacji do pozostałych“.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 0,753 sek