Home / WSBK / Leon Camier: To jak nóż w plecy

Leon Camier: To jak nóż w plecy

Leon Camier przyznał, że był zdumiony zatrudnieniem przez Suzuki Eugene’a Laverty. Północnoirlandczyk zastąpi Camiera w zespole FIXI Suzuki w sezonie 2014, a Brytyjczyk musi szukać nowego pracodawcy.

Zawodnik z Kent zdradził, że miał słowną gwarancję startów od szefa zespołu Paula Denninga. Testował nawet z zespołem i nowym nabytkiem Suzuki – Alexem Lowesem – na torze Jerez. Tylko po to, by kilka dni potem dowiedzieć się, że zespół zdecydował się na podpisanie umowy z Lavertym, zupełnie przemeblowując skład na przyszły rok.

„Szczerze mówiąc, jestem przygnębiony. Dogadaliśmy się i uścisnęliśmy sobie dłonie. Następnie powiedziano mi, co się stanie w 2014 roku. Gdybyśmy się nie porozumieli, to nawet nie pojechalibyśmy do Jerez. To był dla mnie trudny rok – dwa wypadki i kontuzje. Musiałem jeździć ponad limitem i próbować być konkurencyjnym. Kilka razy lądowałem na tyłku z tego powodu.” – powiedział Camier w wywiadzie dla bikesportnews.com.

„Niesamowicie ciężko pracowałem, by wrócić po wypadkach w Aragonii i Turcji. Złamałem stopę w siedmiu miejscach. Zdobyłem szóste miejsce w wyścigu, po którym nie mogłem nawet chodzić. Teraz czuję, jakby wbito mi nóż w plecy w zamian za ciężką pracę i lojalność, którą pokazałem.” – zakończył rozczarowany Brytyjczyk.

Camier zakończył sezon na 11. pozycji, tuż za swoim partnerem zespołowym, Julesem Cluzelem. Raz stał na podium (Silverstone), a opuścił w sumie aż 9 wyścigów. Brytyjczyk przyznał, że teraz spróbuje porozmawiać z Aprilią na temat wystawienia dodatkowego motocykla na sezon 2014. „Oczywiście celem pozostaje pozostanie w WSBK, ale jeśli pojawi się dobra oferta z Wielkiej Brytanii lub USA, to może jej nie odrzucę.”

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Przykra sprawa, ale może do zespołu Jordana się załapie na przyszły sezon?

  2. Nieładnie Suzuki a zwłaszcza Denning się zachował, szkoda bo Camier to naprawdę solidny zawodnik, który został na lodzie…

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,709 sek