Home / WSBK / Lorenzo w Aprilli

Lorenzo w Aprilli

Duża niespodzianka w klasie 250ccm, albowiem Jorge Lorenzo, dotychczasowy zawodnik Fortuny Honda postanowił przesiąść się na Aprilię.
Lorenzo jest najmłodszym zawodnikiem startującym w motocyklowych mistrzostwach świata, od roku 2002, kiedy to Duża niespodzianka w klasie 250ccm, albowiem Jorge Lorenzo, dotychczasowy zawodnik Fortuny Honda postanowił przesiąść się na Aprilię.
Lorenzo jest najmłodszym zawodnikiem startującym w motocyklowych mistrzostwach świata, od roku 2002, kiedy to podczas drugiego dnia kwalifikacji w Jerez osiągnął wiek 15 lat pozwalający na udział w wyścigach.

Uznawany jest za duży talent wśród zawodników, a jego szansę na zdobycie jednego z czołowych miejsc w przyszłym sezonie w klasie 250ccm znacznie wzrosły, po tym jak do kategorii MotoGP przenieśli się jego dotychczasowi najwięksi rywale — Daniel Perdrosa i Casey Stoner.

Wraz z Lorenzo w zespole Aprilii starować będzie Hector Barbera. Pomimo „zmiany sprzętowej” zawodnicy Ci pozostaną w barwach swojego dotychczasowego sponsora — firmy Fortuna, znaczącego producenta w branży tytoniowej.

W karierze Lorenzo to już trzecia zmiana motocykla. Swoje występy rozpoczynał na Derbi (na tym właśnie motocyklu zdobył cztery zwycięstwa), ubiegły sezon spędził na Hondzie, a od roku 2006 będziemy go mogli podziwiać na motocyklu włoskiego producenta.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,701 sek