Home / WSBK / Lorenzo wygrywa w wielkim stylu

Lorenzo wygrywa w wielkim stylu

Hiszpan Jorge Lorenzo (Fortuna Aprilia) zmniejszył swoją stratę w klasyfikacji łącznej do Andrea Dovizioso, wygrywając wyścig na holenderskim torze w Assen. Kierowca Aprili zakończył wyścig w pięknym stylu z przewagą ponad 8 sekund nad następnym zawodnikiem.Hiszpan Jorge Lorenzo (Fortuna Aprilia) zmniejszył swoją stratę w klasyfikacji łącznej do Andrea Dovizioso, wygrywając wyścig na holenderskim torze w Assen. Kierowca Aprili zakończył wyścig w pięknym stylu z przewagą ponad 8 sekund nad następnym zawodnikiem.

Drugą pozycję zajął Alex de Angelis po stoczeniu ładnej walki z Dovizioso. Andrea jednak na ostatnim zakręcie zachował zimną krew i nie dał się ponieść emocjom, puszczając Alexa przodem. Tym samym młody Włoch prowadzi w klasyfikacji generalnej 16 punktami nad zwycięzcą wyścigu.

Zaraz po starcie wydarzył się przykry wypadek, który „zabrał” z toru paru zawodników. W tym także świetnie jeżdżące czecha Jakuba Smrza, który jednak ma wyjątkowego pecha w tym sezonie. Trzeba wspomnieć także o dobrej postawie Alexa Debona, który wywalczył czwartą lokatę. Startował w zastępstwie za Hektora Barbere (Fortuna Aprilia).

Wyścig w Assen może nie był wyjątkowo ekscytujący, ale daje nam pogląd na klasę jaką pokazuje od początku sezonu Jorge Lorenzo. Może jeszcze za wcześnie na takie sądy, ale to w nim upatruję zdobywcę tytułu Mistrza Świata. I jest to bardzo możliwe, jeśli tylko Jorge utrzyma formę i dopisze mu szczęście.

Wyniki:

Rozgrzewka

Wyścig

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
15 zapytań w 1,477 sek