Home / Slider / Loris Baz blisko przejścia do Althei BMW

Loris Baz blisko przejścia do Althei BMW

Loris Baz jest bliski powrotu do World Superbike – w ostatnim czasie niewiele mówiło się o francuskim zawodniku MotoGP. Kolejne zespoły WSBK potwierdzały swoje składy i mogło się wydawać, że Baz nie znajdzie miejsca w serii, do której chce wrócić po utracie angażu w MotoGP. Ma jednak zostać zawodnikiem zespołu Althea BMW, którego będzie jedynym reprezentantem.

Baz w najbliższy weekend pojedzie w ostatniej tegorocznej rundzie MotoGP w Walencji. Do WSBK powróci po przerwie – wcześniej jeździł w fabrycznej ekipie Kawasaki, będąc jednym z najlepszych zawodników. Włoski zespół Althea, który jako jedyny korzysta jeszcze z BMW, zmniejsza skład do zaledwie jednego zawodnika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Swoje starty dla BMW zakończyli już Markus Reiterberger oraz Raffaele de Rosa. Jordi Torres, który w ostatnim czasie był głównym reprezentantem Althei w WSBK, podpisał już kontrakt z MV Agustą. Z tą samą ekipą – jak również z fabryczną Red Bull Hondą – rozmawiał także i Baz. Honda zdecydowała się jednak na Leona Camiera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Moja propozycja jest taka, fabryczna Kawa wystawia Baza na trzecim moto i seria Superbike jest pozamiatana. Jeżeli mnie pamięć nie myli kiedyś było tak w klasie 500cm Repsol Honda Doohan, Crivillé i Ito na NSR500

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
110 zapytań w 0,926 sek