Home / WSBK / Loris Baz ma ambitne plany

Loris Baz ma ambitne plany

Loris Baz

Partner zespołowy Toma Sykesa z Kawasaki – Loris Baz – zdradził swoje cele na nowy sezon WSBK. Utalentowany Francuz wie, że ma do dyspozycji topowy motocykl, zatem cel jest adekwatny do potencjału maszyny.

Baz opuścił cztery ostatnie rundy zeszłego sezonu z powodu kontuzji pleców, ale udało mu się przynajmniej wziąć udział w posezonowych testach, a więc mógł zaznajomić się ze sprzętem, którym będzie startować w przyszłym roku. Partner Sykesa chce zakończyć sezon 2014 w czołowej trójce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie czuję żadnej presji. Jestem po prostu podekscytowany. Wiem, jaki był mój poziom w drugiej połowie sezonu – niestety kontuzja nie pozwoliła mi pokazać mojego potencjału. Z pewnością potrzebny jest nam dobry start sezonu 2014. Stale musimy meldować się w czołówce. Moim celem jest zakończenie sezonu w najlepszej trójce.” – powiedział Loris Baz.

„Z plecami naprawdę wszystko jest w porządku, pracuję ciężko z moim trenerem Dominique Simoncini. Realizuję program fizjoterapeutyczny. Czuję się świetnie. Testy poszły nam bardzo dobrze. Jestem zadowolony, ponieważ udało się całkiem nieźle zakończyć sezon 2013, co daje mi dużą pewność przed kolejnym rokiem. Zrobiliśmy duży krok z elektroniką i ogólnymi odczuciami jazdy na ZX10-R. Japoński dział Kawasaki dał nam nieco nowych części, które zadziałały znakomicie. Pasowały też do mojego stylu jazdy. Nie mogę się doczekać stycznia i testów w Almerii.” – zakończył zawodnik.

Baz zakończył sezon na ósmej pozycji, wygrywając jeden z wyscigów na torze Silverstone. To właśnie tam wygrał również swój pierwszy wyścig w karierze – w 2012 roku.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,742 sek