Home / Slider / Loris Baz oficjalnie w Althea BMW

Loris Baz oficjalnie w Althea BMW

Loris Baz zakończył – przynajmniej na razie – swoją trzyletnią przygodę z MotoGP. Francuz po jednym sezonie w barwach Forward Racing i dwóch w barwach Avintii Ducati powróci na sezon 2018 do World Superbike i będzie zawodnikiem zespołu Althea BMW. Ekipa ta będzie wystawiać tylko jeden motocykl. W tym sezonie jeździli na BMW Jordi Torres oraz Raffaele de Rosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bazowi przez trzy lata nie udało się stanąć na podium MotoGP, ale był tego bardzo bliski: w 2015 roku był czwarty w GP San Marnino, a potem w zeszłym roku powtórzył ten wynik w GP Czech. Wcześniej w World Superbike Baz jeździł przez trzy sezony na Kawasaki, wygrał dwa wyścigi i 14 razy stał na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy jako zawodnik Althei BMW Loris Baz wróci do wygrywania w WSBK?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. No cóż, jak ma nie ścigać się nigdzie, to dobra i Althea dla Baza na początek. Fajnie że na stare śmieci wrócił, Superbike to zawsze nr 1 ;p Oby S1000RR Lorisowi przypasowała :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
28 zapytań w 0,803 sek