Home / Slider / Malezja nie chce rundy World Superbike

Malezja nie chce rundy World Superbike

Sepang International Circuit

W przyszłym roku nie odbędzie się runda World Superbike na torze Sepang. To jedyny obiekt w kalendarzu, na którym ścigają się zawodnicy serii MotoGP, World Superbike i Formuły 1. W WSBK Malezja była obecna przez trzy lata, ale nie przyciągała zbyt wielkiej uwagi publiczności. Włodarze toru wolą więc skupić się na F1 i MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W tym roku lokalny zawodnik Zulfahmi Khairuddin stanął przed własną publicznością na Sepang na podium w World Supersport, mimo to nie udało się utrzymać rundy. Dato’ Ralan Razali – dyrektor wykonawczy obiektu – przyznał, że kluczowe były wydatki finansowe na poprawę infrastruktury na torze i związana z tym chęć uniknięcia ryzyka wystąpienia problemów z budżetem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szkoda, bo to jeden z najfajniejszych torów

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
62 zapytań w 0,796 sek