Home / Slider / Marco Melandri pozostaje w Ducati

Marco Melandri pozostaje w Ducati

Ducati ma już pełen skład na sezon 2018 w serii World Superbike. Obaj zawodnicy mają przed sobą kolejny rok startów: kilka dni temu kontakt przedłużył bowiem Marco Melandri, który w sezonie 2017 wrócił do WSBK po dwóch latach, o których wolałby zapomnieć. Najpierw przez rok zamykał stawkę MotoGP na rozwijanej dopiero Aprilii, a potem odpoczywał, nie mogąc znaleźć zespołu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

35-latek trafił jednak w sezonie 2017 do zespołu Ducati. Fabryczna ekipa Aruba.it szukała następcy Davide Giugliano, który przez kilka sezonów nie był w stanie wygrać wyścigu. Udało się w stu procentach, bowiem Melandri wygrał w tym roku jeden wyścig w Misano, i siedem razy stał na podium. Daje mu to czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Tak samo jak Ducati, swojego składu przed kolejnym rokiem nie zmieni największy rywal, a więc ekipa Kawasaki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
66 zapytań w 2,299 sek