Home / WSBK / Max Biaggi: Chciałbym skończyć karierę w Aprilii

Max Biaggi: Chciałbym skończyć karierę w Aprilii

Max Biaggi dał mocno do zrozumienia, że jest na dobrej drodze do przedłużenia kontraktu z zespołem Aprilii w World Superbike. Włoch przyznał, że nie widzi przeciwwskazań, by jego kariera dobiegła końca właśnie w tej włoskiej stajni. 41-latek jest liderem tegorocznego cyklu WSBK, ale po piętach depcze mu Marco Melandri, lepiej prezentujący się w ostatnich kilku rundach.


Pojawiły się pewne pogłoski, że Biaggi mógłby rozstać się z Aprilią, a związać z Ducati, które wciąż planuje wprowadzić do World Superbike swój nowy motocykl – 1199 Panigale. Rzymianin zaprzeczył jednak, by poważnie rozważał powrót na motocykl bolońskiej marki. Biaggi startował na półfabrycznej maszynie Ducati w 2008 roku i odrzucił możliwość przejścia do stajni fabrycznej rok później.

Do tej pory Biaggi miał okazję świętować cztery tytuły mistrzowskie wraz z Aprilią – a ostatni w sezonie 2010 właśnie w WSBK. „Chciałbym zakończyć z nimi karierę. Mamy do siebie wzajemny respekt. Nie można zapomnieć, ile razem dokonaliśmy. W grę wchodzą różne możliwości na przyszłość, ale aspekty ekonomiczne nie są w tej sytuacji najważniejsze.” – przyznał Biaggi, odnosząc się w ten sposób do plotek, jakoby nie mógł porozumieć się z Aprilią pod względem przyszłego wynagrodzenia.

„Ducati definitywnie nie jest w moich planach. Jeśli dalej będę jeździł na włoskiej maszynie, to będzie to Aprilia.” – nie pozostawił wątpliwości 41-latek. Biaggi lideruje klasyfikacji generalnej od trzeciej rundy sezonu na Asssen, ale obecnie jego przewaga nad drugim Marco Melandrim stopniała do zaledwie 10.5 punktu, na cztery rundy przed końcem sezonu. Nie wiadomo jednak, jak rozstrzygnie się sprawa protestu przeciwko zespołowi BMW, który został wystosowany przez Aprilię po kontrowersyjnych zajściach na Silverstone.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 0

  1. Tak jakby za dużo sss w ,,Asssen” w czecim akapicie ;p
    A co z protestem przeciw Biaggiemu (pisaliście, że jego zespół również zwlekał z założeniem kół)?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,714 sek