Home / WSBK / Max Biaggi może powrócić do World Superbike?

Max Biaggi może powrócić do World Superbike?

Jak donosi serwis superbikeplanet.com, już w przyszłym sezonie World Superbike zaistnieje szansa, by ponownie na motocyklu World Superbike zobaczyć Maxa Biaggiego, dwukrotnego mistrza świata tego cyklu, który zakończył karierę w 2012 roku. Włoch miałby pojawić się w wybranych wyścigach, oczywiście na motocyklu fabrycznego zespołu Aprilii, z którą wciąż jest mocno związany.

Przyszłość Aprilii w World Superbike stoi pod znakiem zapytania – zespół opuścił wieloletni szef Gigi Dall’Igna, a dodatkowo plan zakłada przeniesienie się do MotoGP. W kolejnym sezonie barw włoskiej marki mają bronić Sylvain Guintoli i Marco Melandri, ale nikt na razie nie jest w stanie zgadnąć, co czeka zespół w 2015 roku, gdy wprowadzone zostaną przepisy EVO, które mocno zbliżą maszyny WSBK do motocykli produkcyjnych.

Zdaniem szefa grupy Piaggio (właściciela Aprilii) Roberto Colaninno, Biaggi mógłby pojechać tylko w wybranych wyścigach. Najbardziej prawdopodobnymi byłoby otwarcie sezonu na Phillip Island lub włoska runda WSBK – choćby ze względów logistycznych. W grę może wchodzić również amerykańska runda na Laguna Seca.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Było by fajnie zobaczyć Maxa ponownie na motocyklu.

  2. A wszyscy się „dziwiom” Rossiemu. Od takiej pasji ciężko dać sobie spokój…no chyba że lubisz łowić ryby. heheh.

  3. Tam jest napisane ,że Aprilia chce się przenieść do Moto GP czyli kolejny zespół ,ktory się wycofuje jak Melandri dołącza ;D

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 3,138 sek