Home / Slider / Melandri: Yamaha nie pasuje do mojego stylu jazdy

Melandri: Yamaha nie pasuje do mojego stylu jazdy

Marco Melandri nie miał łatwych dotychczasowych testów przedsezonowych World Superbike. Włoch, który startować będzie w satelickim zespołe GRT obok mistrza świata World Supersport – Sandro Cortese – zamiast próbować osiągać czasy porównywalne z czołówką, plasował się w drugiej części stawki.

Straty do najlepszego na testach Jonathan Rea dobiegały do 2 sekund na okrążeniu. W Portimao Melandri w poniedziałek uzyskał ósmy wynik. Największym problemem jest to, jak motocykl zachowuje się podczas hamowania.

„To były dla mnie bardzo ciężkie testy. Przyjechałem tu z nieco większymi oczekiwaniami, ale wygląda na to, że krążymy wokół realnych problemów, nie mogąc znaleźć rozwiązania. Na ten moment ciężko jest mi hamować tak, jak bym tego chciał. Motocykl nie reaguje zgodnie z moim stylem jazdy na hamowaniach i na wejściach w zakręty.” – skomentował. „Próbowaliśmy tu w Portimao wszystkiego, ale wygląda, że to nie wystarczy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Musimy spróbować na Phillip Island nieco innych możliwości, inaczej ustawiając motocykl, aby znaleźć rozwiązanie przed pierwszym wyścigiem w sezonie.” – skomentował.

Mniej problemów miał niedoświadczony w World Superbike Cortese. „Przyjechaliśmy z bazowymi ustawieniami z Jerez, jesteśmy całkiem zadowoleni. Ale trzeba było mocno dostosować motocykl do toru w Portimao, który jest wyjątkowy ze względu na różnice wysokości. Pierwszym zadaniem było więc nauczenie się toru na tym motocyklu. Dopiero potem można było zmieniać ustawienia.”

„Przez dwa dni zrobiliśmy duże poprawki i dzień po dniu uczyłem się coraz więcej dowiadywałem się tego, jaki powinien być mój styl jazdy na tym motocyklu. To proces nauki, ale postępy są duże i kończyliśmy z dość pozytywnymi odczuciami. Wiem, czego mi trzeba aby dalej pracować. Zespół ma jasno wytyczony kierunek pracy, w którym trzeba podążać przed kolejnymi testami w Australii.” – dodał.

Źródło: motorsport.com
Fot. GRT Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
60 zapytań w 0,757 sek