Home / WSBK / Michel Fabrizio na Kawasaki zespołu Team Grillini

Michel Fabrizio na Kawasaki zespołu Team Grillini

Michel Fabrizio – najbardziej doświadczony zawodnik w stawce World Superbike – za rok powiększy liczbę startów, która już teraz wynosi ich 211. Włoski motocyklista pojedzie w klasie EVO.

29-letni Fabrizio zaczął sezon w zespole Red Devils Roma na motocyklu Aprilia, ale ukończył go zastępując kontuzjowanego Jonatahana Rea na Hondzie zespołu Pata. W przyszłym roku Włoch pojedzie dla Team Grillini, korzystając z Kawasaki ZX-10R, przystosowanego do przepisów EVO. Reguły te będą dobrowolne w sezonie 2014, ale obowiązkowe od 2015 roku.

„Z wejściem klasy EVO zaczyna się nowa era dla World Superbike. Zbliżający się sezon będzie nauką przed rokiem 2015, kiedy wszystkie motocykle w stawce będą musiały mieć specyfikację EVO.” – powiedział Fabrizio. „Jestem pewien, że ten nowy kierunek, obrany przez serię, a także wysiłek zespołu, pozytywnie wpłyną na przyszły rok.”

„Planowałem rozsądne inwestycje na zbliżający się sezon, by nieco odmienić zespół. Cieszę się, że Michel Fabrizio zdecydował się wesprzeć nasz projekt i dołączyć do naszego składu.” – powiedział menedżer zespołu, Andrea Grillini. „Michel to czysty talent, jestem zaszczycony, że może się z nami ścigać. Chcę podziękować marce Iron Brain, która jest oficjalnym sponsorem zespołu.

Źródło: crash.net

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 1,141 sek