Home / WSBK / Monza może szybko wrócić do kalendarza WSBK

Monza może szybko wrócić do kalendarza WSBK

parabolica

Pomimo braku obecności Monzy w prowizorycznym kalendarzu World Superbike na sezon 2014, włoscy organizatorzy rundy chcą, by cykl powrócił na ten słynny tor. Na razie jednak Świątynia Szybkości jest zbyt niebezpieczna, by spełnić wymagania stawiane przez władze FIM.

W poprzednim tygodniu odbyło się spotkanie zarządu serii WSBK i firmy, która ma w posiadaniu prawa do organizacji rundy na MonzySIAS (Società incremento automobilismo e sport). Rozmawiano na temat przyszłości toru w WSBK – po wykreśleniu z kalendarza Włochom pozostała zaledwie jedna runda. Paradoksalnie – gdy w stawce WSBK obecne są marki pochodzące z Japonii, Niemiec i Włoch, to zaledwie jedna runda rozgrywana będzie w 2014 r. w którymś z tych trzech państw.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Właściciele Monzy zobowiązali się do sporządzenia listy modyfikacji w celu poprawy bezpieczeństwa na ultraszybkim torze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tor dostanie homologację FIM na kolejne lata i nie będzie przeszkód w powrocie do kalendarza już nawet w 2015 roku.

Który z włoskich torów wyścigowych lubisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,785 sek