Home / WSBK / Nico Terol wystartuje w Donington

Nico Terol wystartuje w Donington

nico terol

Nico Terol wystartuje w kolejnej rundzie World Superbike. Mistrz Świata klasy 125cc z 2011 roku powraca do ścigania po przerwie spowodowanej kontuzją.

Hiszpan opuścił weekend w Imoli z powodu kontuzji jakiej nabawił się podczas wyścigu w Holandii. We Włoszech w zastępstwie oglądaliśmy Michela Fabrizio, który wypadł jednak poniżej oczekiwań.

Terol jest tegorocznym debiutantem w Superbikach. Do tej pory przez dziesięć lat ścigał się w Mistrzostwach Świata. W 2011 roku zdobył tytuł w klasie 125cc i zdecydował, że w następnym sezonie przeniesie się stopień wyżej do Moto2. Na motocyklu marki Suter startował z różnym powodzeniem, a najlepsze wyniki osiągał w roku 2013. Wygrał trzy wyścigi i w klasyfikacji generalnej zajął 7. miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przed sezonem postanowił przenieść się do World Superbike i u boku Matteo Baiocco dosiąść Ducati w barwach drużyny Althea Racing. Do tej pory zdobył 48. punktów co daje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Najlepiej wypadł podczas drugiego wyścigu w Phillip Island gdzie był 6.

„Z niecierpliwością czekam na start w Donington. Skończyłem rehabilitację, a siła w nadgarstku jest coraz większa. Czuję się bardzo dobrze. Będę się starał jak najszybciej wrócić do formy po przymusowej przerwie. Nie mogę się już doczekać, żeby znów wsiąść na moje Ducati i zobaczyć cały zespół, który w ostatnich tygodniach bardzo mnie wspierał” – powiedział we wtorek Nico Terol

źródło: worldsbk.com

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.