Home / Slider / Pata Honda celuje w podium

Pata Honda celuje w podium

guintoli van der mark

Działacze Pata Honda World Superbike Team liczą na podium, któregoś z dwójki swoich zawodników podczas wyścigów na torze Donington Park.

Holenderska drużyna czeka na przebudzenie Sylvaina Guintoliego. Francuz, obrońca mistrzowskiego tytułu do tej pory trochę zawodzi. Ani razu nie stanął na podium, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 6. pozycję z gigantyczną stratą do lidera.

Guintoli urodził się w Montelimar, ale obecnie razem z żoną i czwórką dzieci mieszka w odległości 30 minut jazdy samochodem od toru Donington. Wyścig w Wielkiej Brytanii będzie dla niego z tego powodu wyjątkowy.

„Udało nam się uzyskać przyzwoite wyniki na Imoli, ale tępo nie było zbyt dobre i trzeba nad tym popracować. Mamy kilka nowych ustawień i spróbujemy wykorzystać je w Donongton. Zespół pracuje bardzo ciężko. Lubię ten tor, szczególnie szybką, pierwszą część. Jest na nim sporo miejsc do wyprzedzania więc myślę, że będzie dobra zabawa. W przeszłości miałem kilka naprawdę udanych wyścigów na Donington i miło jest się ścigać w „domu” w pobliżu mojej rodziny. W weekend zjawi się wielu moich przyjaciół, żeby mnie wspierać i miejmy nadzieję, że uda mi się stworzyć pozytywne show” – powiedział Guintoli

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugi z zawodników Pata Honda Michael Van der Mark również jest w stanie sprawić sporą niespodziankę. Tegoroczny debiutant w swoich domowych wyścigach na torze Assen dwa razy zajął 3. miejsce i mógł świętować swoje pierwsze podia w klasie Superbike. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku w swoim mistrzowskim sezonie Supersport wygrał wyścig na torze Donington.

„Bardzo podoba mi się układ Donington i nie mogę się doczekać startu właśnie tutaj. W ubiegłym roku uzyskałem dobry wynik i mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Pierwsza część toru jest naprawdę fajna, ale będziemy musieli mocno pracować, żeby uzyskać dobre tępo na całej długości toru. Jestem jeszcze żółtodziobem w Superbike, ale byłoby dobrze wrócić do pozycji, z której stać mnie na walkę o podium w niedzielę” – powiedział Holender.

źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Komentarze: 1

  1. Miki ma szansę, ale na Guintersa nie liczę :)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
30 zapytań w 0,949 sek